REKLAMA

Szkoła w Kopaninach już stoi i prezentuje się bardzo efektownie [wideo z drona]

Już od września uczniowie dotychczas korzystający z budynku starej szkoły w Grabkowie przeniosą się do zupełnie nowego obiektu: Szkoły Podstawowej w Kopaninach. Powstała ona pośrodku  lasu, nieopodal obok znajdują się miejscowości Bedlno, Kopaniny i Grabków. O nową szkołę rodzice z tego regionu zabiegali od wielu lat. Zobaczcie jak budynek prezentuje się z zewnątrz na nagraniu z drona. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że do nowego budynku Szkoły w Kopaninach, który tak naprawdę znajduje się na terytorium sołectwa Bedlno przeniesieni zostaną uczniowie z podstawówki w Grabkowie. To tak naprawdę ostatni obiekt oświatowy na terenie gminy, którego standard nie spełniał wymogów XXI wieku. Dlatego od wielu lat rodzice walczyli o budowę nowej szkoły. Ich prośby zostały spełnione i już od września dzieci podejmą edukację w zupełnie nowych warunkach.

Projekt realizowała skarżyska firma Arkadiusza i Waldemara Pawliszaków. Koszt budowy zmieścił się w kwocie 3 350 000 złotych. Budynek zawiera osiem klasopracowni, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, toalety a także bibliotekę i świetlicę.

REKLAMA

Gmina Końskie stworzyła także nową drogę dojazdową do szkoły. W planach jest budowa hali gimnastycznej lub hali sportowej przy obiekcie, a obecnie samorządowcy szukają wsparcia finansowego dla tego projektu. Uczniowie w nowej szkole zgodnie z planami powinni pojawić się już we wtorek 1 września, a na piątek 4 września przewidziano oficjalne otwarcie obiektu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *