REKLAMA

Szkoły pożegnały tegorocznych maturzystów [wideo, zdjęcia]

Dokładnie 543 uczniów w sześciu publicznych szkołach ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego oraz kilkudziesięciu w niepublicznych zakończyło dziś edukację. Była radość, ale i łzy wzruszenia. 

REKLAMA

We wszystkich szkołach uroczystości wyglądały podobnie. Dyrektorzy dziękowali za lata spędzone w murach ich placówki, nauczyciele żałowali, że tak zdolna młodzież odchodzi, a uczniowie głównie wspominali to co już się nie wróci.

„To była doskonała decyzja, że wybrałyśmy tę szkołę. Czujemy się doskonale przygotowane do matury, a ten czas, który spędziłyśmy w tej szkole to był wspaniały czas. Gdzie wybierzemy się po maturze? Póki co nie chcemy zdradzać swoich planów.” – powiedziały nam siostry bliźniaczki Zuzanna i Natalia Staciwa, absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

REKLAMA

„Dla mnie to był najlepszy czas w moim życiu. Gdybym miał drugi raz wybierać szkołę to oczywiście wybrałbym Stary Ogólniak. Atmosfera tutaj jest niesamowita, każdy dla siebie jest przyjacielem – nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Ze sprawdzianami dawaliśmy radę, naprawdę było super i żałuję, że to już koniec” – wspominał minione lata Michał Trojanowski z I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

„To był super czas, ja podchodzę do matury i z przedmiotów ścisłych czuje się naprawdę mocny. Mechanik da się lubić, da się tu spędzać miło czas, nauczyciele są przyjaźnie nastawieni, a uczniowie wyluzowani. Po maturze chcę dalej się kształcić w kierunku informatycznym, a jednocześnie pracować.” – opowiada Marek Głąbała, świeży absolwent ZSP nr 1 w Końskich.

Więcej wspomnień znajdziecie w naszym materiale wideo.

W każdej szkole w piątek odbyły się uroczyste gale podczas, których zaprezentowano część artystyczną, a także nagradzano najlepszych absolwentów. W popularnej Kanadzie najlepszymi absolwentkami zostały Edyta Staniszewska i Agnieszka Piekarska – obie zakończyły edukację ze średnią 4,75. Agnieszka Piekarska otrzymała też nagrodę dla najlepszego sportowca szkoły. W tej dziedzinie wyróżniono również Bartłomieja  Jędrzejczyka. Podczas gali Kanadyjczyk Roku nagrodzono też najaktywniejszych uczniów, wszystkich tych, którzy na plus wyróżnili się przez ostatnie cztery lata.

W I Liceum Ogólnokształcącym tradycyjnie wyróżniono dziesiątkę złotych absolwentów, czyli uczniów, którzy w trzyletnim cyklu kształcenia osiągnęli najwyższe średnie. Wśród nich znaleźli się: Bubel Alicja 3B 5,53, Kończak Krzysztof 3B 5,35, Smołuch Kamil 3B 5,35, Adach Klaudia 3A 5,29, Jaruga Weronika 3A 5,24, Łosiak Marta 3E 5,12, Szczygieł Anna 3A 5,12, Polak Wojciech 3E 5,06, Zygmunt Karolina 3B 5,06 i Ciupa Karolina 3C 5,06

W II Liceum Ogólnokształcącym szczególnie wyróżniono sześciu absolwentów roku. Wszyscy oni chodzili do klasy 3A1, czyli oddziału akademickiego. Absolwentem Roku II Liceum Ogólnokształcącego zostali: Karolina Basiak 3A1, Kamil Długosz 3A1, Julia Kassyk 3A1, Krystian Książek 3A1, Piotr Rodzoch 3A1 oraz Paweł Sosnowski 3A1.

Specjalnymi grawertonami wyróżniono także ambasadorów szkoły. Zostali nimi: Maciej Ćwik 3A1, Marta Dukat 3A1, Aleksandra Malicka 3A1, Natalia Staciwa 3A1, Zuzanna Staciwa 3A1 i Daniel Ślusarczyk 3A1.

Co ciekawe Klasa Akademicka zakończyła edukację ze  średnią wszystkich uczniów z trzech lat na poziomie 5,18! W całej szkole aż 34 osoby osiągnęły średnią powyżej 4,75.

W popularnym Mechaniku wyróżniono sześć osób z najwyższą średnią. To: Kamil Toś, Monika Kuleta, Iwona Wąsowska, Katarzyna Matysiak, Kamil Bugaj oraz Patryk Słodkowski. Najlepszą absolwentką została Monika Kuleta. Jak zwykle w ZSP nr 1 przyznano także tytuł „Najlepszy w zawodzie”, a tymi najlepszymi zostali: Marek Głąbała, Kamil Krawczyk, Grzegorz Orman, Damian Sobczyk, Michał Gloger, Kamil Toś, Paweł Lis, Kamil Niebudek oraz Marcin Galas.

W Ekonomiku najlepszymi absolwentami są Paulina Tomczyk z klasy hotelarskiej oraz Adrian Jakubczyk z informatycznej. Poza tym nagrodzono też innych wyróżniających się – między innymi za dobre osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie, reprezentowanie szkoły na zewnątrz, czy  czynny udział w życiu kulturalnym i artystycznym szkoły.

A już po weekendzie majowym zdecydowana większość uczniów spośród dziś kończących naukę w naszych szkołach ponadgimnazjalnych przystąpi do pisania matury. Trzymamy za Was kciuki!

Zdjęcia:

Pożegnanie absolwentów w Ekonomiku:

Pożegnanie absolwentów w ZSP nr 2 w Końskich:

Pożegnanie absolwentów w ZSP nr 1 w Końskich:

Pożegnanie absolwentów w II LO w Końskich:

Pożegnanie absolwentów w I LO w Końskich:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *