REKLAMA

Szkoły w gminie Smyków z nowym sprzętem [zdjęcia]

Szkoły Podstawowe w Królewcu oraz w Miedzierzy otrzymały nowe roboty do nauki programowania. 

REKLAMA

Sale komputerowe w Szkole Podstawowej w Królewcu oraz w Szkole Podstawowej w Miedzierzy zostały doposażone w nowe zestawy robotów, w skład których wchodzą: 2 roboty w wersji podstawowej oraz dodatkowo zakupione w ramach opcji: zderzaki wraz ze spornikiem, czujnik: wykrywacz ognia, kompas, temperatury.

REKLAMA

Wartość jednego zestawu wynosi dokładnie 1068 złotych. Roboty są częścią wyposażenia pracowni komputerowych, które powstały w placówkach w sierpniu ubiegłego roku w ramach projektu pn. „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego” (e-Pracownie WŚ) ) w ramach działania „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej” w Osi Priorytetowej „Sprawne usługi publiczne” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Ogólna wartość projektu wyniosła 122.413,60 złotych.

Dyrektorzy placówek podkreślają, że nowoczesny sprzęt uatrakcyjni szkolne zajęcia i przyczyni się do rozpowszechnienia nowych technologii zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

Zdjęcia (Gmina Smyków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *