REKLAMA

Szlachetna Paczka kolejny raz w Słupii Koneckiej [wideo, zdjęcia]

Główny magazyn mieli w szkole w Mninie i tam też zorganizowali finał akcji. Mowa o wolontariuszach z gminy Słupia (Konecka), którzy zaangażowali się w akcję Szlachetna Paczka. 

REKLAMA

Dokładnie 18 wolontariuszom udało się przygotować paczki dla 42 rodzin. Część darczyńców w przypadku tej gminy pochodzi z naszego regionu, wiele paczek przyjechało też z magazynu w Tychach. W paczkach dominowały zaś rzeczy codziennego użytku. – „Najczęściej szczególnie żywności, środki czystości, takie najzwyklejsze rzeczy, codziennie używane” – wymienia Anna Nowicka, lidera rejonu Słupia (Konecka) w Szlachetnej Paczce.

Szlachetna Paczka zagościła w tej gminie po raz piąty, ale trzeci raz ulokowano w niej centrum rejonu. –„To już jest taka trzecie zorganizowana akcja finału Szlachetnej Paczki. Zaczynaliśmy pierwszym finałem w 2015 roku, wtedy paczki trzeba było dostarczyć, rozwieźć. Magazyn był w Wólce, sam się zaangażowałem, a problem polegał na tym, że trzeba było te paczki przywozić z Kielc i Małogoszcza. Wtedy było 26 rodzin i to trzeba było wszystko dostarczyć i rozwieźć po terenie. Bardzo miło to wspominam, bo mimo problemów udało się to zrobić. Ubiegły rok to już wszystko było bardzo profesjonalnie przygotowane, transport szedł na miejsce, wolontariusze pracowali tutaj w Szkole Podstawowej w Mninie. Finał był potem zorganizowany i też to miło wspominam. Teraz cieszę się, że wolontariusze kontynuują tę akcję. To co widać w tym roku to już jest chyba najlepiej przygotowana akcja. Nie ma żadnych problemów, wszystko zgodnie z harmonogramem.” – opowiada nam Robert Wielgopolan, wójt gminy Słupia (Konecka).

REKLAMA

Po dostarczeniu wszystkich paczek w Szkole Podstawowej zorganizowano finał, który miał wymiar mocno artystyczny. Zaangażowały się w niego wszystkie placówki edukacyjne z gminy.- „Będą dzieciaczki śpiewały ze szkół poszczególnych z naszego rejonu, będzie też dziewczynka, która gra na skrzypcach i prawdopodobnie będą też śpiewać wolontariusze.” – opowiada nam Anna Nowicka, liderka rejonu Słupia Konecka

 

Warto dodać, że wolontariusze z tego rejonu pod swoimi skrzydłami mieli rodziny nie tylko z gminy Słupia (Konecka), ale i z Przedborza, Radoszyc, czy Rudy Malenieckiej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *