REKLAMA

Szlachetna pomoc w Słupi (Koneckiej) [zdjęcia]

W dniach 10-11 grudnia na terenie gminy Słupia (Konecka) odbyła się XVI edycja Finału Szlachetnej Paczki.

REKLAMA

Szlachetna paczka w Słupi (1)

Po raz kolejny do charytatywnej akcji włączył się wójt gminy Słupia (Konecka), Robert Wielgopolan. Zarówno w tej jak i poprzednich edycjach wszystkim przyświecał jeden wspólny cel – niesienie szlachetnej pomocy. W akcji wzięło udział 16 wolontariuszy i 5 wolontariuszy wspomagających.

REKLAMA

Pierwszego dnia finału wolontariusze pracowali od samego rana. Byli gotowi na przyjmowanie paczek  do magazynu, które bezpośrednio przywozili darczyńcy, następnie były one przewożone bezpośrednio do rodzin. Jeżeli darczyńca oraz potrzebujący wyraziły chęć spotkania do takich wizyt oczywiście dochodziło i były to niezwykle wzruszające chwile. Kulminacyjnym momentem był przyjazd tira z Krakowa (magazynu zastępczego), który przywiózł paczki dla 70% rodzin. Prace przy segregacji oraz rozwożeniu paczek trwały do późnych godzin nocnych w sobotę oraz przez całą niedzielę. Łącznie pomocą zostało objętych 58 rodzin z rejonu całej gminy.

W niedzielę dzieci odśpiewały kolędy. Występ przygotował nauczyciel z miejscowej placówki edukacyjnej Karola Mijasa. Na uroczystość przybyło wielu gości: władze gminy Słupia (Konecka), dyrektorzy szkół, nauczyciele i mieszkańcy gminy.

Organizatorzy składają podziękowania wójtowi Robertowi Wielgopolanowi, Mariuszowi Krzepkowskiemu, Wiesławowi Stępniowi, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mninie Bożenie Wróbel i Jolancie Rogowskiej, Prezes Stowarzyszenia „Przyszłość dla Mnina”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *