REKLAMA

Szpital w Końskich wdraża nowe technologie. Będzie pionierem w Polsce? [wideo]

Na rozwój innowacyjnych form organizacji oraz leczenia stawia Szpital im. Św. Łukasza w Końskich. Nasza lecznica między innymi chce wprowadzić cyfrową aptekę, która znacząco usprawni wydawanie leków pacjentom. 

REKLAMA

„Chcemy wprowadzić cyfrową aptekę, czyli wprowadzić system dystrybucji leków imienny na pacjenta. W ten sposób wprowadzimy nowoczesną technologię medyczną polegającą na tym, że zlecenia na pacjenta będą przekazywane bezpośrednio przy łóżku pacjenta do apteki, a tam apteka będzie bezpośrednio paczkowała leki na każdą osobę tak by nie było pomyłek. Leki wtedy będą wydawane nie raz na trzy dni do każdego oddziału tylko systematycznie po każdym zleceniu, czyli dwa, a nawet trzy razy na dobę”  – mówi nam dyrektor szpitala Wojciech Przybylski.

Wprowadzenie takiej apteki usprawniłoby dystrybucję leków, a to wiązałoby się także z niższymi kosztami działalności. Projekt nie jest łatwy, ale jest jak najbardziej możliwy do wdrożenia –„To duże wyzwanie, ale jest to do zrealizowania. Ja takie systemy widziałem w wielu szpitalach za granicą, gdzie się kształciłem, przebywałem na stażach. To niezwykła innowacja w Polsce, bo o ile wiem tylko dwa szpitale w Polsce mają taką cyfrową aptekę” – tłumaczy Przybylski.

REKLAMA

Lecznica stawia też na rozwój telemedycyny, bo szpital chce współpracować z innymi by konsultować różne trudne przypadki. Obecnie robi to z onkologią w Kielcach i teleradiologią. Dyrektor Wojciech Przybylski zapowiada poszukiwania kolejnych partnerów w telemedycynie tak by rozwijać mogły się także ważne dla Końskich oddziały zabiegowe.

REKLAMA

One thought on “Szpital w Końskich wdraża nowe technologie. Będzie pionierem w Polsce? [wideo]

  1. Pingback: Robot w aptece szpitalnej w Końskich - aptekaszpitalna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *