REKLAMA

Sztuka osób niepełnosprawnych. Stąporkowscy twórcy nagrodzeni! [zdjęcia]

Dwoje twórców będących podopiecznym Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie zostało nagrodzonych w wojewódzkim konkursie „Sztuka osób niepełnosprawnych”. To Paweł Mizerski i Joanna Głażewska.

REKLAMA

Z lewej praca Joanny Głażewskiej, z prawej Pawła Mizerskiego

Tegoroczna edycja konkursu  odbyła się pod hasłem „Świat za 100 lat”. Uczestnicy mieli okazję pomyśleć o tym jak będzie wyglądała przyszłość i przekuć swoje pomysły na obrazy. Do konkursu zgłoszono aż 96 prac wykonanych przez niepełnosprawnych artystów z 23 placówek województwa świętokrzyskiego. Kilka dni temu w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczysta gala rozdania nagród. Wśród zaproszonych gości znaleźli się min: senator RP – Krzysztof Słoń, Monika Cybulska z BWA Kielce, Barbara Żelazna z Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach, członek zarządu powiatu koneckiego – Jarosław Staciwa oraz dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego – Andrzej Michalski.

REKLAMA

W gronie laureatów, podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu nie zabrakło miejsca dla uczestników Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie. I tak, I miejsce w kategorii rysunek i grafika, za linoryt pt. „W świetle księżyca” zdobył Paweł Mizerski, a II miejsce w kategorii malarstwo i witraż przypadło Joannie Głażewskiej. Uczestniczka wykonała przepiękną pracę pastelami olejnymi z elementami quillingu zatytułowaną „Każda chwila przy Tobie”. Obie prace powstały w pracowni artystycznej, pod okiem instruktora terapii zajęciowej – Marzeny Zabłotny.

Nagrodzonym gratulujemy, a zainteresowanych informujemy, że zwycięskie prace można podziwiać w holu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *