REKLAMA

Szykują się wielkie remonty w gminie Stąporków!

Budynek po Gimnazjum, obiekty Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Ośrodka Zdrowia w Niekłaniu Wielkim przejdą wkrótce wielkie termomodernizacje. Gmina Stąporków na te remonty pozyskała właśnie olbrzymie dofinansowanie. 

REKLAMA

Foto: fanpage Szkoły Podstawowej nr 1 w Stąporkowie

Całościowy koszt prac ma wynieść 4,5 miliona złotych. Wydatki kwalifikowane, które mogą podlegać dofinansowaniu to 3,8 miliona złotych, a pozyskane przez gminę dofinansowanie wynosi 3 miliony 255 tysięcy złotych. Wkład własny samorządu to 336 tysięcy złotych oraz pokrycie wydatków niekwalifikowanych. Z budżetu państwa do inwestycji zostanie dołożone nieco ponad 230 tysięcy złotych.

Umowę dotyczącą zadania „Głęboka termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Miasta i Gminy Stąporków” przedstawiciele gminy oraz Urzędu Marszałkowskiego, który jest dysponentem środków podpisali w środę. Najbliższe tygodnie to czas na rozstrzygnięcie przetargów, a więc można się spodziewać, że prace rozpoczną się za kilka miesięcy. Budynki zapewne otrzymają nie tylko nową elewację i ocieplenie, ale i nową stolarkę drzwiową oraz okienną. Być może wymieniane będą także instalacje wewnątrz obiektów.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *