W czwartek 18 czerwca w Koneckim Centrum Kultury odbył się wernisaż prac uczestników warsztatów ceramicznych działających przy miejscowej pracowni ceramicznej. Wydarzenie zgromadziło rodziny, przyjaciół oraz miłośników sztuki. Warsztaty na co dzień prowadzi instruktorka Bogumiła Nowocień.