W poniedziałek 22 czerwca w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach obradował Sejmik Województwa Świętokrzyskiego. Podczas XXIX sesji Sejmiku radni dyskutowali nad “Raportem o stanie Województwa Świętokrzyskiego w 2025 roku”, udzielili wotum zaufania i absolutorium Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego z tytułu wykonania budżetu w 2025 r.