REKLAMA

Tak dla Orkiestry grał Stąporków. Zobaczcie zdjęcia

W Stąporkowie kwesta tradycyjnie rozpoczęła się już w piątek od wyjątkowych meczów V i w niedzielny poranek VI kolejki Miejskiej Ligi Futsalu, na których każdy mógł wrzucić datek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W przeddzień Finału WOŚP odbył się też V Trójmecz Szkół Podstawowych „ Ku Pamięci Wojtka”, na którym byli obecni wolontariusze. Dzień później na ulice gminy Stąporków wyszły aż 44 osoby z puszkami WOŚP, można było ich spotkać najczęściej przy lokalnym kościele, Delikatesach Centrum oraz przed Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu gdzie miał miejsce finałowy koncert.

REKLAMA

Około godziny 17.00 wszyscy mieszkańcy Stąporkowa o wielkich sercach spotkali się tam aby wspólnie bawić się i zbierać pieniądze dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Najmłodsi uczestnicy finału w Stąporkowie mogli skorzystać ze specjalnie powstałej dla nich Strefy Zabaw, gdzie malowano twarze i zaplatano dziewczynkom kolorowe warkoczyki. Około godziny 18.00 zaczęła się wielka licytacja. Pod młotek poszły również gadżety WOŚP, prace lokalnych artystów, voucher na siłownię, na kawę i wiele, wiele innych cennych przedmiotów. Szefem sztabu w Stąporkowie był Kacper Dajczer. Za część artystyczną odpowiadał Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

REKLAMA

Dla wszystkich uczestników 28 Finału w Stąporkowie na scenie wystąpiło blisko dwudziestu artystów z gminy: Tomasz Miernik MIARA, Julia Miernik, Wojciech Misiowiec , Małgorzata Wiśniewska z zespołem eMGie, Sara Rzepecka, Mateusz Grabowski, Mateusz Pomykała, Natalia Boruń, Dawid Moczarski, Alicja Woldańska, zespół Asumpt, Dominika Deszczyńska, Zuzanna Szlenk, Rudas.

Wiadomo już, że gmina Stąporków ustanowiła swój nowy rekord. Podczas 28 Finału WOŚP zebrano 26 tysięcy 980 złotych i 36 groszy!

Zdjęcia i tekst Dorota Ogonowska

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *