REKLAMA

Tak 'Górka’ żegnała swoich absolwentów [zdjęcia]

W piątek odbyło się pożegnanie uczniów klas maturalnych z Liceum Ogólnokształcącego i Technikum w Stąporkowie kształcącego w zawodach technik informatyk i technik logistyk. W tym roku szkołę ukończyło 66 absolwentów.

REKLAMA

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała dyrektor placówki Hanna Rzepka, która powitała wszystkich zgromadzonych na sali. Na spotkanie przybyli: Grzegorz Piec pełniący obowiązki Starosty Koneckiego oraz przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice nagrodzonych uczniów, uczniowie klas maturalnych wraz z wychowawczyniami:  Magdaleną Gołacką (III LO),  Marzeną Kwiecińską (IV TL) i Jadwigą Dudą (IV TI). Dyrektor Rzepka podsumowała pracę maturzystów w ciągu trzech i czterech lat nauki „…ufam, że te kilka lat spędzonych w naszej szkole, przygotowały was do dalszego życia nie tylko tego naukowego, ale życia w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu”. Podziękowała również za działalność uczniów na rzecz szkoły „…. każdy z Was wpłynął na obecny kształt naszej szkoły, bowiem to Wy tę szkołę tworzycie, jesteście jej nieodłączoną częścią, i zawsze będzie to Wasza szkoła”. Do uczniów klas maturalnych skierowała ciepłe słowa i życzenia: „żegnając się z Wami w imieniu swoim i całej Rady Pedagogicznej oraz wszystkich pracowników szkoły życzę Wam: wiary we własne umiejętności, pogody ducha i uśmiechu losu, pomyślnego zadania egzaminów i wspaniałej przyszłości”. Po przemówieniu głos zabrał Grzegorz Piec, a następnie w imieniu Rady Rodziców – Agnieszka Majewska.

REKLAMA

W dalszej części uroczystości, absolwenci z rąk pani dyrektor i wychowawców otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. W tym roku szkolnym Rada Pedagogiczna przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

Za bardzo dobre wyniki w nauce nagrodę Rady Pedagogicznej otrzymało 9 uczniów:

Norbert Grabka, Beata Momot, Adrian Wyderski, Martyna Serek, Angelika Ciaś,

Anna Ksel , Wiktoria Gonciarz, Dariusz Sidor, Jacek Michalski.

Za dobre wyniki w nauce wyróżniono: Patryka Gaja, Wiktorię Surowiec i Dominikę Baran.

Za godne reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych wyróżniono:

Norberta Grabkę, Dominikę Baran, Jacka Michalskiego, Dariusza Sidora, Angelikę Maślankę.

Za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych Rada Pedagogiczna wyróżniła:

Przemysława Kusztala, Patryka Kwietnia, Piotra Gębskiego, Dawida Milcarza,
i Piotra Stępnia.

Statuetkę za działalność w szkolnym zespole teatralnym „Alter ego” otrzymali:

Patryk Szreder , Kamila Pytel, Wiktor Kucharski, Dariusz Sidor, Beata Momot, Wiktoria Gonciarz.

Młodzież, została również wyróżniona za aktywność na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu w środowisku szkolnym i poza nim. Nagrodę otrzymali:

Paula Górecka, Wiktoria Jakubowska, Julia Kurp, Zuzanna Sidor, Wiktoria Surowiec Patryk Szreder. Podziękowania otrzymali również uczniowie od Pana starosty za godne reprezentowanie szkoły i udział w honorowej asyście sztandaru naszej szkoły. Pan starosta wręczył dyplomy i podziękowania dla: Patrycji Gibały, Dominiki Baran i Krzysztofa Nowaka.

Podczas uroczystości, pani Dyrektor wręczyła Listy Gratulacyjne dla rodziców uczniów wyróżnionych za najlepsze wyniki w nauce i najwyższą średnią ocen.

Na zakończenie uroczystości uczniowie z klasy II LO i III T przedstawili program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem Edyty Grabowskiej,  Roberta Kusztala, Marzeny Maleszak i Doroty Kosierkiewicz. Wszystkim koleżankom i kolegom klas maturalnych wręczyli pamiątkowe upominki, na których widniało hasło przewodnie „Sięgaj wyżej”.

Po części oficjalnej uczniowie klas maturalnych zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia i udali się na spotkanie z wychowawcami.

Dzień zakończenia szkoły był dla maturzystów momentem przełomowym, kończącym pewien etap życia, który jednocześnie stał się początkiem czegoś nowego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *