REKLAMA

WIDEO: Tak się bawi Stary! Studniówka 2023

W sobotni wieczór w koneckim Markizie swój najważniejszy bal w życiu zorganizowali maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Był to wieczór pełen pozytywnych emocji, wzruszeń i szyku!

REKLAMA

W studniówce „Starego” udział wzięły cztery klasy maturalne. Uczniów wraz z osobami towarzyszącymi było około 150, kolejne 20 osób to rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Bal rozpoczął polonez reprezentacyjny, w którego pierwszej parze szli Julia Bajor i Mikołaj Stachera.

Pełen skład poloneza reprezentacyjnego:
1. Julia Bajor i Mikołaj Stachera; 2. Maria Piec i Kamil Boba; 3. Martyna Wojas i Hubert Wiaderny; 4. Alicja Ptaszek i Mateusz Zaleśny; 5. Natalia Kubała i Szymon Wołczyński; 6. Martyna Konieczna i Wiktor Kosma; 7. Natalia Sobczyk i Jakub Sobczyk; 8. Marta Mechelewska i Paweł Terczak; 9. Natalia Opatowicz i Mateusz Zając; 10. Dominika Białecka i Dawid Milner; 11. Weronika Turalska i Aleks Sara; 12. Maja Kołodziejczyk i Marcel Karbownik.

REKLAMA

Potem przyszedł czas na część oficjalną. Przemawiał dyrektor Piotr Ciszek, przedstawicielka rodziców Małgorzata Burtan, obecny na studniówce starosta konecki Grzegorz Piec oraz uczniowie Marta Gąciarz i Mateusz Zaleśny:

„To wielki zaszczyt być dzisiaj z Wami na tym niezwykłym balu, balu studniówkowym. To wielka radość móc dzielić z Wami te chwile. Chwile, w której tak wyraźnie widać jak z młodzieży, która 3,5 roku temu przekroczyła progi naszego liceum staliście się dorosłymi ludźmi – pięknymi kobietami, przystojnymi mężczyznami. Wyróżniającymi się wrażliwymi, szlachetnymi sercami, przyciągającymi intelektem, zachwycającymi swoją wszechstronnością, imponującą wiedzą. Moje serce, ale również serca Waszych rodziców, nauczycieli rozpiera dziś duma kiedy patrzymy na Was. Wiedzcie, że tak naprawdę każdego dnia cieszymy się Wami i tym jak na naszych oczach się zmieniacie, dojrzewacie, zdobywacie nowe umiejętności, wiedzę. My naprawdę przejmujemy się Waszymi postępami w nauce, nadchodzącą maturą, ale i wieloma innymi sprawami, w których naprawdę chcielibyśmy Wam pomóc […] Już za dokładnie 102 dni i 13 godzin i 50 minut rozpocznie się jeden z najważniejszych egzaminów w Waszym życiu: egzamin maturalny zwany również egzaminem dojrzałości. Zwykło się mówić, że jaka studniówka taka matura. Zadbajcie o to by ta dzisiejsza studniówka była naprawdę udana! Studniówkę roku 2023 uważam za rozpoczętą” – przemawiał dyrektor I LO Piotr Ciszek.

„Miałem nadzieję, że zatańczę poloneza, ale pan dyrektor dał mi do zrozumienia, że nie ma na co liczyć. Życzę Wam wspaniałej zabawy, a za te 102 dni egzamin. Jesteście świetnie przygotowani, zdajcie go jak najlepiej. Idźcie w dorosłe życie, realizujcie się, spełniajcie. Wszystkiego najlepszego” – składał maturzystom życzenia włodarz powiatu koneckiego.

„Składam serdeczne podziękowania całemu gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły za trud i poświęcenie włożone w wychowanie naszych latorośli. Mijają blisko cztery lata, od kiedy nasze dzieci przekroczyły próg liceum. Lata trudne naznaczone pandemią, przymusem zdalnego nauczania i ograniczaniem kontaktów międzyludzkich. Droga młodzieży dla Was nauka w liceum za chwilę się zakończy. Jednak tego wieczoru czeka Was wyjątkowy studniówkowy bal, oby on pozostał w Waszej pamięci jako jedno z najprzyjemniejszych i najpiękniejszych przeżyć szkoły średniej” – dziękowała nauczycielom przedstawicielka rodziców Małgorzata Burtan.

„Niech to będzie czas wyjątkowej zabawy i niezapomnianych chwil. Byśmy mogli powtórzy za Faustem 'Chwilo jesteś piękna, chwilo trwaj!’ […]  Studniówka to czas wyjątkowy i choć trwa tylko jedną noc to ze względu na swój wyjątkowy charakter i wielowiekową tradycję jej wspomnienie pozostanie z nami na całe życie. Za ten wyjątkowy wieczór chcielibyśmy podziękować naszym rodzicom i komitetowi studniówkowemu. Bez Waszej wiedzy, pomocy, rodzicielskich rad, zaangażowania, finansowego wsparcia i cierpliwości nie byłoby dzisiejszego balu. Słowa podziękowania kierujemy w stronę dyrekcji I LO, wychowawców, grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły. Jesteśmy wdzięczni, że ten szczególny wieczór celebrujecie z nami. Panu dyrektorowi Piotrowi Ciszkowi i pani wicedyrektor Marzenie Domagale dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość, za serce i dobre słowa, za to, że jesteście wtedy gdy Was potrzebujemy. Słowa podziękowania składamy również panu Wojciechowi Jasnosowi, wieloletniemu dyrektorowi szkoły, który z przyczyn zdrowotnych nie może być z nami. Dziękujemy” – mówili Marta Gąciarz i Mateusz Zaleśny.

W części oficjalnej dziękowano też wychowawcom klas maturalnych: Danucie Zaborowskiej-Szymusik, Renacie Gałązce-Skowron, Jolancie Dudzie oraz Renacie Korabiewskiej.

Po przemowach uczniowie zaprezentowali kolejne trzy polonezy. Prezentowały je kolejno klasy: C, A oraz połączone B i D. Z pierwszą z klas zatańczył także dyrektor szkoły.  Wszystkie układy przygotowała nauczycielka Renata Gałązka-Skowron.

My standardowo dyrektora Ciszka, a także ucznia Mateusz Zaleśnego pytaliśmy o najlepsze wspomnienia z ostatnich lat w murach I LO, a także plany i życzenia na przyszłość:

„Z tą szkołą jestem związany już od wielu lat, w tej szkole miałem swoją własną studniówkę, byłem jako osoba towarzysząca też. Przeszedłem przez wszystkie możliwe stopnie studniówkowe w tej szkole: jako uczeń, nauczyciel, wicedyrektor, wychowawca i teraz mój debiut jako dyrektor. To chwila bardzo podniosła i wywołująca dość spore, wewnętrzne emocje. Troszkę nawet patetyczna, ale to chyba tak powinno wyglądać. To chwila, w której powinniśmy musimy czuć powagę tego, bo to wspaniały, cudowny bal. Jeśli chodzi o ten rocznik to ja zawsze wspominam pracę z uczniami bardzo miło, to cudowna, niepowtarzalna młodzież. Życzę im szczęścia – ono jest zawsze nam w życiu potrzebne. Wiedzę na pewno mają, przez te cztery lata ją zdobyli. Jeżeli ktoś ma jakieś braki to te 100 dni jest na to by wykorzystać je w sposób jak najlepiej zorganizowany i coś sobie powtórzyć. Życzę im szczęścia, które będzie im towarzyszyło i podczas matury i w całym życiu” – powiedział nam dyrektor Piotr Ciszek.

„Jak będę wspominał tę szkołę? Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że niedobrze. Gdybym miał powiedzieć co w życiu cenię najbardziej powiedziałbym, że ludzi. Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam i co ciekawe to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi mi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne to bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście by tak rzec, ponieważ je znalazłem i dziękuję życiu, dziękuję mu. Życie to śpiew, życie to taniec, życie to radość.  Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak Ty to robisz? Skąd czerpiesz tę radość?  Ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia i to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład mogę być no cóż, na mojej studniówce po czterech latach edukacji w I Liceum… no i cóż jestem zadowolony. Chociaż … będę tęsknił za tą szkołą. […] Stary słynie z atmosfery, w każdym można znaleźć tu przyjaciela, ja się zaaklimatyzowałem. Jeśli chodzi o dalszą drogę edukacji to planowałem być milionerem i mam nadzieję, że wyjdzie. A tak na poważnie jestem na biol-chemie, więc może biotechnologia albo psychologia” – opowiadał nam cytując filmowy klasyk  Mateusz Zaleśny, uczeń klasy maturalnej w I LO.

Po części oficjalnej miał miejsce uroczysty obiad zaserwowany przez szefa kuchni sali Markiz, a następnie przyszedł już czas na zabawę do białego rana. O świetną atmosferę zadbał DJ Jakub.

Zdjęcia (Piotr Stolarski):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *