REKLAMA

Tak wyglądał 32. Finał WOŚP w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

W ostatnią niedzielę stycznia w gminie Stąporków prężnie działał tamtejszy sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na 32. finał przygotowano mnóstwo atrakcji, przede wszystkim sportowych, nie zabrakło jednak też występów muzycznych. AKTUALIZACJA: Wiemy już, że Stąporków zagrał na rekord. Sztab zebrał 36 190,69 zł. 

REKLAMA

Obchody w Stąporkowie rozpoczęły się już w sobotę 27 stycznia. Wtedy to w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 miał miejsce Turniej Tenisa Stołowego. Kolejne atrakcje czekały już w dniu finału. O aktywnościach przygotowanych na tegoroczne wydarzenie opowiedział nam Grzegorz Teper, zastępca szefa tamtejszego sztabu.

REKLAMA

– „Zaczęliśmy turniejem w tenisa stołowego, dwie kategorie – dla pań i dla panów. Mieliśmy dosyć duże zainteresowanie, bo przyszło łącznie 21 osób. Szybko się uwinęliśmy, bo zagraliśmy w zaledwie 3,5 godziny. Dzisiaj znowu mamy od rana pełne ręce roboty. Już drugi rok z rzędu mamy morsowanie na zalewie na Miłej. Że tak powiem, jara mnie to, że było bardzo dużo ludzi”

W niedzielę w hali sportowej miał miejsce też turniej futsalu, podczas którego zmierzyli się sportowcy-amatorzy ze Stąporkowa i okolic. Nagrody dla najlepszych drużyn wręczała burmistrz Dorota Łukomska. Główna część wydarzenia mieściła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu przy ul. Piłsudskiego. Tam nie zabrakło głośnej muzyki.

– „Dzisiaj przeżywamy 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gościmy tutaj w Miejsko-Gminnym Domu Kultury i Sportu wielu wspaniałych wykonawców, solistów, wokalistów i zespoły, którzy włączyli się i podarowali swój wolny czas po to, żeby dzisiaj kwestować, zbierać dla potrzebujących ludzi” – opowiadał nam Michał Michalski, dyrektor MGOKiS w Stąporkowie.

Na ulicach można było spotkać 45 wolontariuszy, za których pracę odpowiadał Grzegorz Teper. Całe wydarzenie zwieńczyło tradycyjne światełko do nieba. Podczas kwesty zebrano łącznie 36 190, 69 zł.

Zdjęcia (P. Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *