REKLAMA

Takiej wystawy u nas jeszcze nie było. W Stąporkowie zobaczymy interaktywne obrazy! [zdjęcia]

Interaktywne, świecące i zmieniające barwy za pomocą pilota obrazy oraz inne dzieła sztuki będzie można oglądać w Stąporkowie już od czwartku. Wtedy to w tamtejszym Domu Kultury o godzinie 18:00 rozpocznie się wernisaż wystawy „Interaktywne Obiekty Świetlne” Mariana Guzikowskiego. 

REKLAMA

Marian Guzikowski to autor lub współautor kilkudziesięciu wystaw w różnych krańcach Polski, jego praca najczęściej mogli oglądać jednak mieszkańcy województw lubelskiego i świętokrzyskiego. Sam autor pisze o sobie:

REKLAMA

Urodziłem się 6 grudnia 1951 roku w Opatowie w województwie świętokrzyskim. Moje dzieciństwo to ciągła emigracja rodziców , aż do 1964 roku w którym to na stałe osiedlili się w Kielcach.. Po ukończeniu szkoły średniej w 1970 roku jako ekonomista rozpocząłem pracę i dorosłe życie.

Sztuką interesowałem się od dzieciństwa, ale traktowałem ją jako ciekawe hobby. Malarstwo lub rzeźbę uprawiałem sporadycznie . Dopiero w 2007 roku realizując własne marzenia – rozpocząłem studia artystyczne na Wydziale Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. Studia ukończyłem z wyróżnieniem w 2012r. Pracę dyplomową „ Łuk Triumfalny Marii Curie Skłodowskiej „ zrealizowałem u Profesora Jana Gryki. W tym też roku rozpocząłem studia doktoranckie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Pracę doktorską pod tytułem „ Interaktywne obiekty świetlne” napisaną i wykonaną pod kierownictwem promotora Profesora Ryszarda Ługowskiego obroniłem dnia 25.05.2017 roku.
Swoje prace artystyczne zacząłem wystawiać dopiero w okresie trwania studiów na UMCS tj. od 2010 roku. Prezentowałem je głównie na galeriach w Lublinie , ale i też w Poznaniu, Kielcach i Nałęczowie. Do chwili obecnej w moim dorobku artystycznym posiadam 8 wystaw indywidualnych i udział w 10 – ciu wystawach zbiorowych.

Od dwudziestu lat zamieszkuję w pod kieleckiej wsi Leszczyny , gdzie we własnym domu posiadam warunki do uprawiania sztuki. Głównie poświęcam się sztuce – (rzeźby instalacji intermedialnej oraz malarstwa geometrii.

Wernisaż wystawy rozpocznie się w czwartek 11 kwietnia o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Stąporkowie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *