Taktyczny Piątek, Albatrosy i Rewolerowcy na czele ligi MLF [zdjęcia]

III kolejka to już przeszłość. Za nami 24 mecze, mamy zmianę na pozycji lidera w 1 lidze, zajmują je ex aequo zespoły Taktycznego Piątku i Albatrosów. Natomiast w 2 lidze samodzielnym liderem została drużyna Wyrewolwerowanych Rewolwerowców.

Bardzo wysokiej porażki doznała drużyna Jajka na żurek przegrywając z zespołem Taktycznego Piątku aż 0:7. Przed spotkaniem nic nie zapowiadało takiego rezultatu, po spokojnej pierwszej połowie przeszliśmy do drugiej gdzie oglądaliśmy całkowitą dominację obecnego lidera tabeli. Konsekwencja w obronie i szybkie kontrataki były kluczem do tak wysokiej wygranej. Kolejnej, bo już trzeciej przegranej z rzędu doznały zespoły Kamiennej Woli, która podejmowała Albatros i mistrza poprzedniej edycji MLF-u Skały Niekłań. Ta druga uległa bardzo dobrze grającej drużynie z Zaborowic. W kolejnej kolejce obie ekipy zmierzą się ze sobą i  zarówno dla jednych jak i dla drugich będzie to pojedynek o 6 oczek.

W 2 lidze pewne zwycięstwo odniósł lider Wyrewolwerowani Rewolwerowcy pokonując 5:1 Rubin Żeliwo. Mimo bardzo wąskiej kadry zespół Kamila Kowalczyka pokazuje duże zgranie i pewnie pokonuje kolejnych rywali. Bardzo dużo emocji towarzyszyło spotkaniu pomiędzy OSP Gosań Juniorzy a Juniorami Radiatorsów – piękną bramką z połowy boiska popisał się Kamil Karkusiewicz przez co zespół z Gosania schodził na przerwę z wynikiem 1:0, w drugiej połowie zespoły zabrały się za zdobywanie bramek, a tę na wagę zwycięstwa 15 sekund przed końcem meczu zdobył Michał Włudarczyk i ustalił wynik spotkania na 4:3.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem 3 kolejki został wybrany kapitan Taktycznego Piątku Mariusz Skoczylas za strzelenie 2 bramek i pewne prowadzenie zespołu do zwycięstwa.  Na 4 kolejkę organizatorzy zapraszają w sobotę, 21 grudnia od godz. 11.00.