REKLAMA

Teatr Lustro i II LO w teledysku grupy HOOK [WIDEO]

W piątkowy wieczór premierę miał teledysk do piosenki WychOFFanie grupy HOOK, której autorami są konecczanie Mateusz Salata (muzyka) i Marcin Michalczyk (tekst). Autorką scenariusza do teledysku jest opiekunka Teatru Lustro działającego w II LO Ewa Paszyńska, a w klipie występuje duża część szkolnej społeczności. 

REKLAMA

Zarówno piosenka, jak i teledysk opowiadają o problemach młodzieży. Porównują nastolatków sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat z tymi obecnymi i jak wskazuje tytuł jej autor stawia pytanie: kto jest odpowiedzialny za dobre wychowanie. W klipie zobaczymy mnóstwo koneckich lokacji: to wnętrze II Liceum Ogólnokształcącego, Park Miejski im. Tarnowskich, nasze blokowiska, ulice osiedla Słonecznego, czy miejsce doskonale znane młodzieży szkolnej, czyli okolice tak zwanych „garaży” i „sadku”.

Grupę Hook tworzą obecnie: Mateusz Salata – gitara i wokal, Paweł Okła – gitara i wokal, Marcin Padusiński – gitara basowa, Bartek Adamczyk – perkusja.  W teledysku widzimy koncert grupy w sali gimnastycznej II LO, a w tle rytmicznie tańczącą młodzież. Fragmenty koncertu zgrabnie zmontowano ze scenami z życia dorastających ludzi, a tam oprócz uczniów ujrzymy także wcielających się w rolę aktorów nauczycielkę Ewę Paszyńską oraz instruktora z MGDK Końskie Aleksanda Kopańskiego (w klipie gra ojca).

REKLAMA

Muzycy z Hook premierowo zaprezentowali klip na swoim fanpage (TUTAJ) oraz na kanale YouTube. Oto co napisali:

Przedstawiamy pierwszy klip zapowiadający nasz nowy album. Utwór „WychOFFanie” to ironiczny komentarz na temat „złej” młodzieży. Krytykuje bezstresowe wychowanie, ale i autorytarne metody, które rodzą bunt. Apelujemy, by z młodzieżą rozmawiać, a nie przemawiać do niej. Słuchać, a nie tylko kazać słuchać. Koniecznie włączcie! (myślenie)

Zachęcamy do wysłuchania utworu i obejrzenia klipu, który ma za zadanie promować drugą płytę zespołu Hook pt. „Próchno”.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Teatr Lustro i II LO w teledysku grupy HOOK [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *