REKLAMA

Teatralia 2016 już za nami! [wideo, zdjęcia]

Teatralia to przegląd form estradowych organizowany już po raz czternasty w Domu Kultury w Stąporkowie. Podczas tej imprezy spektakle prezentują grupy z całego województwa. 

REKLAMA

„To jest impreza, która powstała z inicjatywy naszego instruktora pani Ani Słoki, która jest zafascynowana teatrem. W tym roku mamy czternastą edycję. Wrosły one w kalendarz województwa Świętokrzyskiego i w tym roku zgłosiło się do nas pięć teatrów.” – powiedziała nam dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie.

W Stąporkowie swoje widowiska prezentowały: Publiczna Szkoła Podstawowa z Krasnej, Dom Kultury w Małogoszczu, Miejskie Centrum Kultury ze Skarżyska, Centrum Edukacyjne Ciekoty, Gimnazjum im. Mikołaja Reja w Kielcach oraz oczywiście teatralna grupa z miejscowego Domu Kultury. – „Te teatry przygotowują wszystko włącznie ze scenografią i oprawą muzyczną. To są naprawdę spektakle, które wypadałoby jeszcze raz pokazać indywidualnie i zaprosić na te spektakle odrębną widownię, bo naprawdę warto.” – opowiada dyrektor Sorn.

REKLAMA

XIV Wojewódzkie Spotkania Teatrów Amatorskich „Teatralia 2016” już za nami. Jury w składzie Monika Kowalczyk-Kogut teatrolog, Aleksander Kopański, instruktor teatralny MGDK w Końskich, Katarzyna Sorn dyrektor MGOKiS postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce – „Teatr bez maski” ze Skarżyska-Kamiennej za spektakl „Pełnia”
II miejsce – Dom Kultury Małogoszcz za spektakl „Zakochany Alladyn”
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Krasnej za spektakl „Z prochu i żebra”
oraz wyróżnienia za pomysły inscenizacyjne dla teatru „Maskarada” z MGOKiS w Stąporkowie za sperktakl „Moje-nie moje” i Społecznego Gimnazjum im. M. Reja w Kielcach za spektakl „Pakt”

Nagrody zwycięzcom wręczyła burmistrz Dorota Łukomska.

Teatralia 2016 03

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *