REKLAMA

Teatralne zakończenie wakacji z koneckim Domem Kultury [wideo]

Kilkadziesiąt dzieciaków wzięło udział w dwóch turnusach wakacyjnych z Domem Kultury. Tym razem postawiono głównie na teatr!

REKLAMA

Zajęcia prowadzone były w dwóch turach: od 11 do 21 lipca, a także od 1 do 5 sierpnia. W przeciwieństwie do poprzednich lat mogło wziąć w nich udział każde dziecko, które tego dnia pojawiło się w Domu Kultury. Tym razem nie funkcjonowały żadne zapisy. – „W tym roku odeszliśmy od praktykowanych w poprzednich latach form. To znaczy nie mamy takich grup kompletnych. Nie staramy się zbierać 25-30 osobowych grup dzieci. Po prostu zajęcia, które prowadzimy są otwarte i każdego dnia dziecko w zależności od tego z czego chciałoby skorzystać może po prostu do nas przyjść.” – powiedział nam Dariusz Ogłoza, wicedyrektor Domu Kultury w Końskich.

A z jakich atrakcji mogli skorzystać najmłodsi? W lipcu odbywały się zajęcia z Anima Friends, warsztaty taneczne z Piotrem Mostowskim, muzyczno-wokalne z Maciejem Lisowskim i Romanem Cieślakiem oraz przede wszystkim teatralne z Ewą Sorbian, aktorką z Kielc. Instruktorka tłumaczyła dzieciom podstawy gry teatralnej oraz pantomimy.

REKLAMA

W sierpniu warsztaty taneczne zastąpiły plastyczne, które poprowadziła Kamila Dobrowolska. Natomiast Ewa Sorbian przygotowywała dzieciaki do odegrania spektaklu. Ten zaś miał miejsce na zakończenie całych Wakacji z Domem Kultury w miniony piątek. Zapraszamy Państwa do obejrzenia obszernych fragmentów spektaklu, w którym głównymi aktorami są dzieciaki, spektaklu pod tytułem „Złoty Klucz”.

Zdjęcia:

Wakacje z Domem Kultury 02

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *