REKLAMA

Tęcza Gowarczów wygrywa z Fałkowem w Pucharze Polski, wygrywa też w lidze

Za nami spotkania I Rudny Okręgowego Pucharu Polski. Los chciał, że już w pierwszej rundzie tego turnieju spotkały się ze sobą dwie drużyny z powiatu koneckiego. GLKS Fałków podejmował Tęczę Gowarczów. Gowarczowianie rozpoczęli także już ligowe zmagania. 

REKLAMA
Piłka, piłka nożna

Zdjęcie poglądowe.

Derby powiatu w Pucharze Polski miały dramatyczny przebieg. Jako pierwszy bramkę zdobył Gminny Ludowy Klub Sportowy z Fałkowa, który w tym sezonie będzie występował w B Klasie. A Klasowa Tęcza zdołała jednak wyrównać i po 90 minutach mieliśmy 1:1. W dogrywce nie padła żadna bramka, a zatem o awansie decydować musiały rzuty karne. Te nieco lepiej wykonywali piłkarze z Gowarczowa. To oznacza, że Tęcza będzie grała w dalszych rundach Okręgowego Pucharu Polski.

Puchar Polski: GLKS Fałków – Tęcza Gowarczów 1:1 (3:4 po rzutach karnych)

REKLAMA

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej w tej samej rundzie Okręgowego Pucharu Polski grał także KS Smyków. Zespół z naszego powiatu przegrał aż 1:7 z Lechią Strawczyn. Losowanie kolejnej rundy odbędzie się w najbliższych dniach.

Natomiast w weekend Tęcza rozpoczęła zmagania w Świętokrzyskiej A-Klasie. Podopieczni trenera Skowrona podejmowali u siebie silną Politechnikę Świętokrzyską Kielce. W 38 minucie przegrywali 0:1, ale w drugiej odsłonie pokazali wyjątkowy charakter i wyciągnęli wynik na 2:1 dzięki bramkom Grzegorza Gałązki i Huberta Cieślika. Za tydzień Tęcza na wyjeździe powalczy z MSS Klonówką Masłów.

A Klasa: Tęcza Gowarczów – Politechnika Świętokrzyska Kielce
Gole dla Tęczy: Cieślik, Gałązka
Tęcza: Łukasz Arcab, Łukasz Ryszkiewicz (Arkadiusz Pacocha), Bartłomiej Sidor, Jakub Ziębaczewski, Piotr Pielarz (Daniel Bakura), Marcin Stolarczyk (Daniel Feliński), Łukasz Sołtuniak, Mateusz Feliński (Dominik Ferensztajn), Grzegorz Gałązka, Hubert Cieślik, Mateusz Więckowski.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *