REKLAMA

Tegoroczni maturzyści zakończyli rok szkolny [wideo, zdjęcia]

Dokładnie 520 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu koneckiego w piątek pożegnało się ze swoimi nauczycielami. Przed częścią z nich matura, inni od razu wejdą w życie zawodowe. Na dzisiejszych uroczystościach szkolnych nie brakowało emocji, nagród, kwiatów i podziękowań.

REKLAMA

Najwięcej, bo 150 uczniów żegnało się z II Liceum Ogólnokształcącym w Końskich. Jednak mniejsze lub większe uroczystości odbyły się w każdej z naszych szkół: już o 10:00 w stąporkowskiej „Górce”, a później w koneckich: Starym i Nowym Ogólniaku, Mechaniku, Ekonomiku i Kanadzie. Zdjęcia z każdej szkoły publikujemy poniżej.

W uroczystościach zakończenia roku szkolnego brali udział przedstawiciele władzy powiatowej – między innymi naczelnik oświaty Krzysztof Stachera oraz pełniący obowiązki Starosty Grzegorz Piec. W I LO obchody rozpoczęto od minuty ciszy by uczcić pamięć tragicznie zmarłego w tym roku maturzysty Dawida Jakubowskiego.

REKLAMA

„Najlepsi w zawodzie” z „Mechanika”

Swoich absolwentów żegnali nauczyciele oraz dyrektorzy placówek.
„Jeszcze raz życzę Wam na tej nowej drodze życia wszystkiego co w życiu najlepsze i dziękuję. Mam nadzieję, że to nie ostatni dzień kiedy pojawiacie się w szkole i że będziecie do nas wracać. Powodzenia!” – mówiła Beata Jakubowska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich.

W ‚Ekonomiku’ większość nauczycieli ubrana była na czarno… podobno to na znak protestu przeciw działaniom rządowym w sprawach oświaty.

„To specyficzny rodzaj uroczystości, bo jest ona niezwykle radosna, bo to koniec edukacji, pewnego etapu. Jest jednak i niezwykle trudna, smutna, wzruszająca, bo kończy się pewien kilkuletni okres więzi między nami nauczycielami i Wami uczniami. Drodzy uczniowie… spotykamy się na tej sali rekreacyjnej w tej wyjątkowej chwili. Dzisiaj to miejsce stanowi swoisty dworzec. Dworzec, z którego za chwilę odjedziecie w daleką podróż otrzymując świadectwo, bilet do podróży w dorosłe życie […] Wasi nauczyciele na pewno pozostaną na zawsze w Waszej pamięci, ale i Wy zostaniecie na zawsze w naszej pamięci. Mury Starego Ogólniaka, które od przeszło stu lat co roku opuszczali Wasi starsi koledzy na pewno zapamiętacie w Waszym przyszłym życiu” – mówił wyraźnie wzruszony Wojciech Jasnos, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

Pożegnania ze szkołą były także radosne i kolorowe. Na zdjęciu dyrektor ZSP 2 w Końskich przy swoim samochodzie.

W I LO podczas pożegnania wyróżniono tak zwanych „Złotych Absolwentów”, w innych szkołach także wręczano nagrody dla tych najlepszych w nauce. Na przykład w II LO matematyczny talent Maciej Dziuba otrzymał stypendium oraz nagrodę rzeczową. Z kolei w ZSP nr 1 przyznano także nagrody dla „Najlepszych w zawodzie”. O tych wszystkich wyróżnieniach będziemy informować w osobnych artykułach.

Zdjęcia ze szkół: 

I LO w Końskich:

ZSP nr 3 w Końskich:

II LO w Końskich:

ZSP w Stąporkowie:

ZSP nr 1 w Końskich:

ZSP nr 2 w Końskich:

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *