REKLAMA

Termomodernizacja MGOPS w Końskich odwleczona! [wideo]

W ubiegłym tygodniu miała miejsce nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Końskich. Radni musieli zdecydować o przesunięciu pieniędzy w budżecie. Okazało się, że nie ma możliwości by już teraz rozpocząć zapowiadaną termomodernizację Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. 

REKLAMA

Gmina Końskie na termomodernizację szkół w Rogowie, Modliszewicach i Kazanowie oraz budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymała ponad 1 milion 900 tysięcy złotych dofinansowania z Unii Europejskiej. Szkolne obiekty są właśnie w trakcie remontów, ale nie udało się rozstrzygnąć przetargu na realizację prac w ośrodku, który znajduje się przy ulicy Armii Krajowej. –„Odbyła się sesja Rady Miejskiej poświęcona zmianom w budżecie miasta i gminy Końskie, które są wynikiem zgody Zarządu Województwa na przesunięcie terminu termomodernizacji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do końca przyszłego roku. Obserwujemy od dłuższego czasu perturbacje na rynku wykonawczym, czyli brak chętnych do wykonywania prac o większym stopniu skomplikowania w dziedzinie termomodernizacji i budownictwa lub też bardzo wysokie, znacząco odbiegające od realnych ceny. One są po części wynikiem terminów. Dlatego po siódmym przetargu wystąpiliśmy do Zarządu Województwa o taką zgodę, a ponieważ pozostałe termomodernizacje idą dobrze i skończą się z końcem sierpnia to nie ma zagrożenia dla ich rozliczenia i zarząd wyraził zgodę. A to oznacza, że pieniądze zarezerwowane na tę termomodernizację można przeznaczyć w tym roku już na inne rozwiązania. Większość z nich trafi na drogi gminne.” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Gminni urzędnicy spodziewają się, że przetarg z wydłużonym terminem realizacji prac będzie cieszył się większym zainteresowaniem, a co za tym idzie zaproponowana kwota zmieści w założonym budżecie. By nie stracić dofinansowania gmina według nowych założeń musi dokonać termomodernizacji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do końca 2019 roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *