REKLAMA

TKN Studio: Alla Pobereżna. WYDANIE SPECJALNE [odcinek 72]

W nocy z 23 na 24 lutego 2022 roku wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę. O tej wojnie, odczuciach przeciętnych Ukraińców oraz Ukraińców mieszkających w Polsce rozmawiamy z Allą Pobereżną, która do Końskich zza naszej wschodniej granicy przyjechała już w 1999 roku. 

REKLAMA

Alla Pobereżna nie ukrywa wielkich emocji i strachu odnośnie tego co obecnie dzieje się w Ukrainie. Przekazuje nam także informacje od swojej rodziny, znajomych w tym kraju, czy z tamtejszych mediów. W Ukrainie obecnie został jej ojciec – to on we wczesnych godzinach porannych poinformował ją o rosyjskich nalotach pisząc o rozpoczętej wojnie. Z relacji Alli wynika, że w Ukrainie brakuje w tej chwili paliwa na stacjach benzynowych, w sklepach nie ma zapałek czy świeczek. Kraj przestał pracować, więc trudno też spodziewać się nowych dostaw. Większość z jej znajomych chce jednak pozostać w ojczyźnie.

Wspólnie z naszą rozmówczynią apelujemy o wsparcia dla organizacji humanitarnych działających na rzecz narodu ukraińskiego – linki do zbiórek znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

REKLAMA

3 thoughts on “TKN Studio: Alla Pobereżna. WYDANIE SPECJALNE [odcinek 72]

  1. Pingback: Zbiórka w ramach pomocy Ukrainie | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *