REKLAMA

TKN STUDIO: Burmistrz Obratański o rewitalizacji. Końskie czeka olbrzymia przemiana, odcinek 42[wideo]

Trwający tydzień przyniósł bardzo dobre informacje dla gminy Końskie. Nasz samorząd ostatecznie otrzyma 20 milionów złotych dofinansowania na rewitalizację centrum. Część tych środków zrekompensuje już wykonane inwestycje jak przebudowa Ogródka Jordanowskiego, część zostanie zagospodarowane na nowe projekty takie jak budowa Muzeum Ziemi Koneckiej. Na ten temat rozmawialiśmy z burmistrzem miasta i gminy Końskie Krzysztofem Obratańskim. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że 20 milionów złotych to dofinansowanie do wielkiego projektu rewitalizacji centrum. W nim zaś zawiera się wiele mniejszych zadań. Już powstał zupełnie odmieniony Ogródek Jordanowski. Trwają obecnie prace przy przekształceniu budynku po gimnazjum przy Partyzantów na Centrum Kultury – dzięki środkom zewnętrznym wydaje się, że nie zagrożone będzie np. stworzenie tam studyjnego kina. W końcu w budynku dawnej stolarni powstanie Muzeum Ziemi Koneckiej. Na pewno w ramach tego projektu częściowo zmieni się też centrum miasta – o ile przebudowa ulic Granata, Plac Kościuszki, czy budowa ronda koło „Ekonomika” zostały włączone do osobnego projektu drogowego, o tyle sam skwerek prawdopodobnie będzie mógł być rewitalizowany w ramach właśnie przyznanych pieniędzy. Przemianę przejdzie też Park Miejski – począwszy od alejek po zadbanie o zieleń.

REKLAMA

O szczegółach rozmawialiśmy z burmistrzem miasta i gminy Końskie Krzysztofem Obratańskim.

tkn24.pl: Jak to się stało, że środki z listy rezerwowej jednak trafią do naszego samorządu?
Krzysztof Obratański: 
„To nie jest wielkie zaskoczenie […] Mieliśmy jednak obawy w związku z epidemią i koronawirusem, bo Komisja Europejska informowała o tym, że środki dysponowane można przeznaczać na walkę z chorobą. Wiemy, że początkowo nie tylko gmina Końskie była na liście uzupełniającej. Jeszcze jedno miasto miało otrzymać pieniądze na rewitalizację, kilka gmin wiejskich miało je otrzymać. Niestety tych pieniędzy było mniej i jedynym samorządem, który skorzystał z tej zgody na przesunięcia, rewitalizację jesteśmy my…” 

Całą rozmowę między innymi o tym jakie projekty i kiedy będą realizowane znajdziecie w materiale wideo. Tam także dobra informacja dla tych, którzy czekają na budowę północnej obwodnicy Końskich. 

REKLAMA

2 thoughts on “TKN STUDIO: Burmistrz Obratański o rewitalizacji. Końskie czeka olbrzymia przemiana, odcinek 42[wideo]

  1. Co kilka lat odnowa centrum Końskich, co jakiś czas nowa kosteczka, a potem wszystko porozbierać posprzedawać i układać od nowa. A reszta powiatu, gdzie środki na nią, czy powstanie muzeum o żydach koneckich w zamian za zamknięcie czego basenu, czy czegoś jeszcze ?

  2. ulica im. ks. Józefa Granata a nie „Granata” proszę Autora. Ks. Józef Granat był w Końskich znaną i szanowaną osobą i niech tak pozostanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *