REKLAMA

TKN Studio: Jacek Suder. Komendant Hufca ZHP. Odcinek 73

Naszym kolejnym gościem w TKN Studio był przewodnik Jacek Suder – komendant Hufca ZHP im. Partyzantów Ziemi Koneckiej w Końskich. Rozmawialiśmy o akcji pomocy i zbiórce darów dla uchodźców i przebywających w Ukrainie. 

REKLAMA
REKLAMA

Tuż po wybuchu wojny w Ukrainie harcerze z Końskich rozpoczęli zbiórkę darów na rzecz uchodźców, ale i osób wciąż przebywających w kraju, który został najechany przez Rosjan. Nasi skauci skupiają się na dostarczaniu pomocy uchodźcom, którzy docierają do powiatu koneckiego (a jest ich coraz więcej), ale też wysyłają transport do dużych centrów uchodźczych, czy na granicę z Ukrainą. Z koordynującym akcję Jackiem Suderem rozmawialiśmy o jej przebiegu.

Przy okazji przypominamy: wszelkie dary wciąż można przynosić do Hufca przy ulicy Robotniczej w Końskich – od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 – 19:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 – 12:00. Potrzeby są ciągle duże – brakuje choćby żywności w puszkach, czy suchych produktów z długimi terminami ważności. Potrzebne są koce, karimaty, ciepłe kurtki, latarki, czy źródła ognia. Brakuje środków higieny dla dzieci, a także pożywienia dla nich (słoiczki z zupkami, gotowymi daniami, przeciery, kaszki, mleka modyfikowane).

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *