REKLAMA

TKN STUDIO: Mariusz Brzozowicz, odcinek 32

Z Mariuszem Brzozowiczem rozmawialiśmy o jego kandydaturze do Rady Miasta i Gminy Końskie. Brzozowicz to numer 1 na liście 10 (Prawo i Sprawiedliwość) w okręgu nr 1. 

REKLAMA

Arkadiusz Góral, tkn24.pl: Jako solidarnościowiec jest pan zaniepokojony tym co czeka, co już dzieje się w naszej gminnej i powiatowej oświacie?

Mariusz Brzozowicz: Sprawy oświatowe są zawsze takim punktem zapalnym. Jak państwo słyszycie od wielu tygodni związki zawodowe walczą o podwyżki, w tej chwili są problemy z tworzeniem regulaminu oceny pracy nauczyciela, a do niedawna mieliśmy w ogóle problem z reformą. Rok 2019 to ten moment, kiedy reforma wejdzie już do szkół ponadpodstawowych i o ile tam nie boimy się o pracowników, o tyle troszeczkę niepokoi nas, mimo zapewnień ministerstwa, sytuacja nauczycieli zatrudnionych w szkołach podstawowych. Z sygnałów jakie już mamy, z terenu miasta i gminy Końskie, nie jesteśmy takimi optymistami jak ministerstwo. Z krótkich takich wstępnych szacunków wynika, że będzie brakowało sporo etatów…

REKLAMA

Cały wywiad w materiale wideo powyżej. 

REKLAMA

One thought on “TKN STUDIO: Mariusz Brzozowicz, odcinek 32

  1. Nie wierzę, że ten ksenofobiczny dziad, który był moim wychowawcą w liceum trafia do polityki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *