REKLAMA

Tłumy na cmentarzach! To efekt ich jutrzejszego zamknięcia [zdjęcia]

Dziś podczas konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie cmentarzy od jutra do poniedziałku. Efekty tak późno podjętej decyzji właśnie są widoczne przy większości koneckich nekropolii – w tym momencie na cmentarzach są tłumy, na które ani samorządy, ani służby bezpieczeństwa nie były przygotowane. Nikt więc nie przewidział konieczności zmiany organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy.

REKLAMA

Do ostatniej chwili nikt nie wiedział, jakie obostrzenia wprowadzi rząd na cmentarzach w związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych. Przed godziną 16 podczas konferencji prasowej Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego mieszkańcy Polski dowiedzieli się, że od jutra do poniedziałku nie odwiedzą grobów najbliższych.

Utrudnienia na drodze także przy nekropolii w Odrowążu.

W całym kraju, a także w powiecie koneckim od tej pory mnóstwo osób postanowiło zdążyć przed zamknięciem cmentarzy i wybrać się na nie dziś. W efekcie mamy tłumy na nekropoliach w całej Polsce. Obserwujemy to także w powiecie koneckim.

REKLAMA

Cmentarz w Końskich. Utrudnienia w ruchu.

Jako, że decyzja odnośnie zamknięcia nekropolii zapadła tak późno, samorządy oraz Policja nie miały jak się do tego przygotować, chociażby zmieniając w ich pobliżu organizację ruchu, jak to bywało w poprzednich latach. Prawdopodobnie aż do północy problematyczne będzie przejeżdżanie w pobliżu cmentarzy, a także zaparkowanie oraz dostanie się na groby, co przedstawiają także nasze zdjęcia z Końskich i Odrowąża.

Cmentarz w Końskich.

Zdjęcia – Arek Góral.

 

REKLAMA

6 thoughts on “Tłumy na cmentarzach! To efekt ich jutrzejszego zamknięcia [zdjęcia]

 1. Stefan pisze:

  Bardzo ładnie napisany tekst, widać że autor już zęby zjadł na posługiwaniu się językiem polskim i ciesze się, że tak utalentowany człowiek znalazł miejsce w życiu aby rozpieszczać mieszkańców Końskich swoją wybitną elokwencja :).

 2. Mirek pisze:

  Kaczyńskiego i tak wpuszczą na zamknięty cmentarz.Tylko że tym razem przebiorą go za 12-letniego chłopca żeby nikt go nie rozpoznał,bo znowu będzie przypał.

 3. Andrzej panek pisze:

  Gdy pierwszy łąpownik Polski nieosądzony ,przestrzegał by nie iść na wybory bo było 200-300
  zakażonych,gdyż wirus przeniesie sią na tych kopertach /myślę ,że tych pustych bez kasy/ dziś gdy jest 100 razy więcej, to ten namawia by wyjść na ulice,walczyć o wolne macice,to trzeba
  być zbrodniarzem ,nieodpowiedzialnym albo nierozgarniętym typem,Toż to nasz Marszałek
  od odezw do narodu,I pomyśleć jaką gehennę by nam zgotowało To towarzystwo ,spod znku
  PO i Lewactwa ,w/g zasuszonego Lenina i czerwonego na buzi lewaka komucha,to teraz byłby najlepszy czas na wybory prezydenckie,pandemii miało już nie być .
  Jeszcze raz ,młodzież zostanie wykorzystana przez tę mafijną grupę by zdobyć włądzę , bo strach przed pierdlem zabrał im rozum.Póżniej Wam powiedzą Droga Młodzieży,pocałujcie
  nas w dupę z Waszymi postulatami ,to taki jest towarzystwo

 4. […] Taka sytuacja ma zostać utrzymana do wtorku, kiedy to wstęp na cmentarze znów będzie możliwy. W mniejszych miejscowościach naszego powiatu część cmentarzy jest otwartych, ale i tam można spotkać patrole. Wszędzie zaś za wchodzenie na teren nekropolii grożą olbrzymie kary finansowe – rozporządzenie mówi nawet o 30 tysiącach złotych. Przypomnijmy, że w ostatniej chwili zakomunikowana decyzja rządu miała jeszcze jeden efekt – w piątek w godzinach wieczornych mnóstwo ludzi ruszyło na cmentarze. W Końskich do samej północy spotkać można było setki osób, a na drogach panował komunikacyjny chaos – więcej TUTAJ. […]

 5. […] mnóstwo osób ruszyło by zdążyć odwiedzić groby bliskich przed północą – o tym TUTAJ. Wtedy też zarejestrowaliśmy większość zdjęć, które możecie znaleźć w tym materiale. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *