REKLAMA

Tłumy na premierze filmu Mikołaja Wróbla ze Stąporkowa [zdjęcia]

Efekt Domina – taki tytuł nosi film Mikołaja Wróbla, absolwenta Gimnazjum w Stąporkowie. Młody twórca nie pierwszy raz zaskakuje ambitną produkcją. 

REKLAMA
Młody filmowiec pochodzący ze Stąporkowa - Mikołaj Wróbel.

Młody filmowiec pochodzący ze Stąporkowa – Mikołaj Wróbel.

Wróbel, który wciąż jest uczniem kieleckiego I LO im. Stanisława Kostki na profilu filmowym zaskoczył publiczność już przed rokiem, kiedy to wraz z grupą przyjaciół-zapaleńców stworzył krótkometrażową opowieść „Z Duchem Czasu” traktującą o losach Żołnierzy Wyklętych. Teraz prezentuje on „Efekt Domina” – film dotykający problemu przemocy, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Krótkometrażowa produkcja traktująca o tym istotnym problemie, której premierowy pokaz odbył się w Kinie „Moskwa” 23-go maja niebawem wystartuje w konkursie festiwalu filmowego w Bydgoszczy. Do produkcji „Efektu Domina” stąporkowianin zaprosił m.in. aktorów Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

Mikołaj brał również udział w pracach do filmy Konrada Łęckiego „Wyklęty”.  Stąporkowska publiczność – młodzież z gimnazjum oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie entuzjastycznie przyjęła świeżą krótkometrażową produkcję. Autor otrzymał z rąk burmistrz Doroty Łukomskiej statuetkę grzejnika przyznawaną osobom przyczyniającym się m.in. do promocji miasta.

REKLAMA

Foto: MGOKiS Stąporków; Info: MGOKiS Stąporków, Opracowanie: własne, MGOKiS Stąporków

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *