REKLAMA

Relacja wideo: Studniówka I LO w Końskich 2019

Dokładnie 205 uczniów, nauczyciele i rodzice, w sumie blisko 250 osób wzięło udział w studniówce 2019 I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich, która w sobotni wieczór odbyła się w sali Markiz w Końskich. 

REKLAMA

W balu „Starego Ogólniaka” udział wzięły cztery klasy, których wychowawcami są: Ewa Młynarczyk-Wróbel; Danuta Zaborowska-Szymusik; Renata Gałązka-Skowron oraz Marzena Domagała. Wydarzenie rozpoczęło się od tradycyjnego studniówkowego tańca. W koneckim I Liceum Ogólnokształcącym piękną tradycją jest odtańczenie Poloneza Reprezentacyjnego. W 2019 roku układ do niego przygotowały nauczycielki Renata Gałązka-Skowron i Renata Jakubowska, a przepiękny taniec zaprezentowało czternaście par.

Poloneza Reprezentacyjnego 2019 na studniówce I LO w Końskich zaprezentowali:
Kamila Kornecka i Mikołaj Gałązka
Paulina Dulewicz i Damian Fabicki – Krakowiak
Weronika Śliwak i Adam Wodecki
Katarzyna Pluta i Wojciech Kołodziejczyk
Weronika Ciszek i Hubert Krauza
Wiktoria Sobieraj i Radosław Ludwikowski
Natalia Bocheńska i Łukasz Salata
Justyna Słowińska i Kamil Łuszczyński
Emanuela Wereda i Jakub Nowakowski
Adrianna Kornecka i Kamil Ferens
Zuzanna Stępień i Stanisław Pietrasiak
Karolina Jurczyk i Mateusz Piskrzyński
Aleksandra Karbownik i Patryk Skrzypczyk
Wiktoria Kowalewska i Dariusz Hyb

REKLAMA

Następnie miała miejsce seria krótkich przemówień. Kilka słów do maturzystów skierował dyrektor placówki Wojciech Jasnos, w imieniu rodziców przemawiali Ewa Makuch i Rafał Ciszek, a w imieniu uczniów Ada Sadowska oraz Patryk Skrzypczyk.

„Drodzy uczniowie przed Wami są wielkie wyzwania i nie wątpię, że zostaną one uwieńczone sukcesem. Zarówno ja, jak i profesorowie, Wasi rodzice zdajemy sobie sprawę jak bardzo wytężoną pracą będziecie musieli za dwa tygodnie podpierać się. Będą to dni niezwykle trudne, będą sprawdzianem i podsumowaniem Waszych wysiłków i starań. W tej chwili powiem coś co muszę powiedzieć: nie myślcie dzisiaj o maturze, ani o tym że będzie trudno, ani o tym że w dziennikach już są pozapisywane sprawdziany, klasówki, które za dwa tygodnie będzie trzeba realizować. Dzisiaj o nich zapomnijcie na tę jedną, wyjątkową, dzisiejszą noc.” – mówił do maturzystów dyrektor Wojciech Jasnos.

„Szanowny panie dyrektorze, Państwo profesorowie, nauczyciele naszych dzieci chcielibyśmy w tym dzisiejszym, uroczystym dniu najserdeczniej podziękować za trud, zaangażowanie, pasję i troskę jaka towarzyszyła podczas tych trzech lat kształcenia naszych pociech. […] Zachowamy profesorów i mury tej szkoły we wdzięcznej pamięci. Nasze dzieci będą z życzliwością myśleć o swych wychowawcach, nauczycielach, o tygodniach, miesiącach i latach spędzonych w liceum. Dobra szkoła, wspaniali nauczyciele na zawsze pozostają w naszej pamięci. Mamy także nadzieję, że i Państwo z sympatią będziecie wspominać maturzystów z rocznika 2016/2019.” – mówili rodzice Ewa Makuch i Rafał Ciszek.

„Jest nam niezmiernie miło w imieniu całej szkoły powitać Was w piękny, zimowy wieczór na naszym Balu Studniówkowym. Każdy z nas pamięta moment, w którym po raz pierwszy przekroczyliśmy próg szkolnych murów. Szybko minęły wspólne trzy lata. Studniówka to taki wieczór, który skłania do chwili refleksji i każe rozejrzeć się wokół i zapytać, dzięki komu tu jesteśmy? To właśnie teraz pragniemy na Wasze ręce – Szanowna Dyrekcjo, Kochani nauczyciele – złożyć słowa gorących podziękowań.” – dziękowali uczniowie Ada Sadowska i Patryk Skrzypczyk.

Studniówka to dla uczniów, ale i nauczycieli zawsze wielkie emocje. Związane są one z nadchodzącą maturą, ale i podsumowaniami trzech lat spędzonych w murach danej szkoły. Dla nauczycieli każda odchodząca generacja uczniów jest wyjątkowa. Tym razem nie było inaczej. –„Choćby dlatego, że data wyjątkowa ich urodzenia, bo to 2000 rocznik. Każdy rocznik jest wyjątkowy, a w tym roku wyjątkowi są nasi tegoroczni maturzyści. Z każdym rocznikiem wiążą się wyjątkowe historie indywidualne i zespołowe i pewnie też w tym roczniku takich sytuacji nie brakowało w ciągu niespełna trzech lat nauki, które warto by zapamiętać i warto by zapadły w dziejach szkoły i murach szkoły jako coś wyjątkowego. […] Choćby to, że znacząca grupa chłopców jest moimi wychowankami i sportowcami, ponieważ zaczynali trenować piłkę ręczną będąc gimnazjalistami, a teraz kończą szkołę ponadgimnazjalną i ta historia związana z nimi, te przygody, obozy na które jeździliśmy, wspólnie byliśmy na obozie w Portugalii, to na pewno jest czymś co na zawsze zapamiętam” – powiedział do naszej kamery dyrektor Jasnos.

„To liceum będę wspominał przepięknie. Mam wiele bardzo pięknych wspomnień, począwszy od zabawnych lekcji, bardzo ciekawych. Na przerwach też bardzo dużo się działo, dużo fajnych rzeczy. Poznałem tu mnóstwo osób, dużo przyjaciół, którzy na pewno pozostaną do końca życia. Szkoła jest niesamowita. To jest najlepsza szkoła na świecie.” – wspominał Piotr Karlikowski, z klasy III C.

Następnie do staropolskiego tańca przystąpili wszyscy uczestnicy studniówki, a w pierwszej parze znaleźli się: dyrektor szkoły Wojciech Jasnos wraz z uczennicą mającą najwyższą średnią w szkole Sylwią Grubarek.

Podczas balu nie zabrakło także kwiatów i podziękowań dla pedagogów oraz tradycyjnego toastu z życzeniem pomyślnie zdanej matury dla każdego z uczniów. Przez całą noc doskonałą zabawę zapewniał zaś zespół Prestige Michała Augustyniaka.

Poniżej skrót wideo ze studniówki 2019 w I LO, a pod nim galeria zdjęć:

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

3 thoughts on “Relacja wideo: Studniówka I LO w Końskich 2019

  1. Pingback: STUDNIÓWKA 2019 | I LO im. KEN Końskie

  2. Pingback: Powiat Konecki: Za nami sezon studniówkowy 2019 | TKN24

  3. Pingback: Sezon studniówkowy 2020 - znamy już daty i miejsca | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *