REKLAMA

Relacja wideo: VII Charytatywny Bal w Miedzierzy

Już siódmy raz Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków zorganizowało wspaniały bal charytatywny w Miedzierzy, w sali bankietowej Villi Roma. Zobaczcie relację wideo. 

REKLAMA

Stowarzyszenie przez wszystkie dotychczasowe edycje balu oraz pikniku sportowego, który na terenie gminy Smyków organizowany jest w każde wakacje uzbierało już przeszło 150 tysięcy złotych. Każdorazowo pieniądze z imprez są przekazywane na rzecz potrzebujących – głównie niepełnosprawnych dzieci. Dochód z tegorocznego balu ma zostać przekazany między innymi na babcię i trójkę wnuków z Modliszewic, którzy stracili dom w wyniku wybuchu gazu.

Pierwsze bale odbywały się w świetlicy w Królewcu, kolejne edycje miały miejsce już w profesjonalnej sali bankietowej – Villa Roma. Wszystko to dzięki wspaniałym kobietom zaangażowanym w tworzenie Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Smyków.

REKLAMA

Bal rozpoczęła konferansjerka Agnieszka Kastarynda, a potem głos zabrała już prezes Stowarzyszenia Danuta Jarek. Następnie krótko przemówił gość specjalny – marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

„Szanowni Państwo, pragnę serdecznie i gorąco powitać i podziękować wszystkim czcigodnym i dostojnym gościom za przyjęcie naszego zaproszenia oraz obecności na VII Balu Charytatywnym organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków. Z tego miejsca pragnę serdecznie i gorąco podziękować wszystkim obecnym i nieobecnym naszym darczyńcom, sponsorom, ludziom dobrej woli i wielkiego serca, którym nie jest obojętny los i zdrowie każdego człowieka. Dziękuję tym, którzy wspierają organizację dzisiejszego balu, ale są z nami od zawsze. Wszystkim życzę niezapomnianych wrażeń, wytrwałości w realizacji własnych celów i zainteresowań, a przede wszystkim satysfakcji z okazywanej pomocy innym.” – mówiła rozpoczynając bal Danuta Jarek, organizatorka wydarzenia.

„Dobrego roku, miłego wieczoru i dzisiaj pokażmy serce. Pamiętajmy, że łączymy dzisiaj zabawę z tym bardzo pożytecznym celem jakim jest zbiórka funduszy na rzecz osób potrzebujących. Wszystkiego dobrego, miłego wieczoru.” – powiedział Adam Jarubas, marszałek województwa Świętokrzyskiego.

Oprócz Jarubasa na sali pojawiło się wielu innych przedstawicieli władzy i partii politycznych: burmistrz Końskich Krzysztof Obratański wraz z żoną Haliną, były burmistrz Końskich Michał Cichocki, była podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Beata Oczkowicz, lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie Grzegorz Piec.

Podczas wieczoru nie zabrakło przepysznego jadła, a wszystkim do tańca charytatywnie przygrywał zespół Max.  Atrakcjami wieczoru były między innymi: występ zespołu mażoretek, kabaretu „Agentki 007”, odbył się także pokaz mody, a w rolę modela wcielił się także sam Adam Jarubas.

Najważniejszym punktem balu była jednak licytacja setek prezentów i gadżetów, które od ludzi dobrej woli otrzymali organizatorzy. Podczas niej między innymi za 2100 złotych sprzedano obraz przedstawiający Jana Pawła II wykonany haftem krzyżykowym przez Agnieszkę Grabarczyk, a postać anioła przekazaną przez marszałek Agatę Binkowską sprzedano za 1700 zł. Łącznie w sobotni wieczór zgromadzono ponad 15 tysięcy złotych, ale ta kwota na pewno wzrośnie, bo Stowarzyszenie oczekuje jeszcze na wiele wpłat. O dokładnym finansowym rezultacie tego wydarzenia poinformujemy Państwa wkrótce.

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

One thought on “Relacja wideo: VII Charytatywny Bal w Miedzierzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *