REKLAMA

To była ciekawa sobota z militariami [wideo, zdjęcia]

Dokładnie w 120 rocznicę urodzin Majora Henryka Dobrzańskiego Hubala stowarzyszenie jego imienia z powiatu koneckiego zorganizowało Militarny Piknik. Przyjechali na niego miłośnicy wojskowości z całej Polski. 

REKLAMA

„Pierwsi uczestnicy zaczęli zjeżdżać się już od czwartku. Piątek to był dzień kulminacyjny, dzisiaj dodatkowo dojechało kilka grup. W zlocie uczestniczy kilkadziesiąt osób. Nie wiem dokładnie, bo w ostatniej chwili jeszcze wiele osób dojechało. Grupy są z Zabrza, Bytomia, Płocka, Radomska, Piotrkowa, Wadowic, Trzebini, Warszawy… nie chciałbym kogoś zapomnieć.  Nawet ksiądz w stroju Wehrmachtu ładnie tutaj się prezentuje, to ksiądz z Gór Mokrych o ile dobrze pamiętam.” – mówił nam Grzegorz Węgrecki, główny organizator zlotu, prezes Koneckiego Stowarzyzenia im. mjr. Hubala.

Uczestnicy zlotu w sobotnie przedpołudnie przejechali ulicami Końskich. Mieszkańcy miasta mogli podziwiać takie maszyny jak ciężarowe Ural i Star 660, Honker, UAZ, Vitara, Land Rover, Jeep, Łada oraz zabytkowe motocykle. Pojazdy po godzinie 11.00 ustawiono na głównej alei w Parku Miejskim, tam też można było skosztować tradycyjnej wojskowej grochówki.

REKLAMA

Natomiast popołudniu grupa przeniosła się do Skrzyszowa. Tam odbyła się uroczysta msza święta, a także pokazy – woltyżerki i wyścigów konnych oraz koncerty – zaśpiewały między innymi Smarkowianki.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *