REKLAMA

To już siedemnasty taki turniej! Za nami Mikołajkowe zmagania w Końskich! [wideo, zdjęcia]

Za nami już XVII edycja Mikołajkowego Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych z terenu gminy Końskie. Jak zawsze było mnóstwo emocji, radości, ale i świątecznej atmosfery. Tym razem zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, co można uznać za małą niespodziankę! 

REKLAMA

W zawodach udział wzięło dziesięć szkół podstawowych, czyli wszystkie publiczne, które funkcjonują na terenie miasta i gminy Końskie. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński, choć sam podkreślał, że gospodarzem imprezy jest przybyły na miejsce Święty Mikołaj  –„Chciałbym Was prosić o to by go powitać najserdeczniej jak tylko możliwe, brawo dla Mikołaja! Spotykamy się po raz 17 na Turnieju Gier i Zabaw. Jednej z największych imprez w województwie o tym charakterze, a na pewno największej na terenie miasta i gminy Końskie. […] Życzę Wam dobrej zabawy, a siedemnasty Turniej Mikołajkowy uważam za rozpoczęty!” – przemawiał we wstępie wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

Potem głos zabrał sam Święty Mikołaj! –„Bardzo mi miło, że organizatorzy ponownie zorganizowali turniej mojego imienia! Jest mi niezmiernie miło, że mogę tutaj dzisiaj być z Wami. Bądźcie cierpliwi, bądźcie grzeczni, a dzisiaj bądźcie radośni, szczęśliwi i rywalizujcie ze sobą. Jednak tak jak p. burmistrz powiedział – nie liczy się wynik. Ważne jest to, że jesteśmy tutaj dzisiaj wszyscy razem. Wszystkiego dobrego! Pozdrawiam Was bardzo serdecznie” –  mówił do zgromadzonych Święty Mikołaj.

REKLAMA

Następnie przyszedł już czas na występy artystyczne. W tej edycji Mikołajkowego Turnieju znakomite układy choreograficzne zaprezentowało Studio Tańca POINT. Świąteczny utwór „Ding Dong” zaśpiewała też Jadzia Kołodziej. Po występach rozpoczęła się sportowa rywalizacja, a my porozmawialiśmy z wiceburmistrzem Jasińskim o historii tej sportowo-edukacyjnej imprezy:

„Dzisiaj mamy 10 szkół, czyli wszystkie szkoły podstawowe z gminy Końskie, dla których organem zarządzającym jest gmina. Mamy ponad 250 uczestników – 24 z każdej szkoły plus osoby rezerwowe. Ten turniej powstał w roku 2003 z inicjatywy nauczycieli WF. Oni byli głównym motorem i siłą napędową turnieju. On trwa po dzisiejszy dzień. Współorganizatorami obok Urzędu Miasta i Gminy Końskie jest Szkolny Związek Sportowy i Szkoła w Stadnickiej Woli, która stanowi tę bazę, aczkolwiek wcześniej turniej odbywał się w Szkole Podstawowej nr 1. Wszystkie przyznane nagrody mają taką samą wartość. Chodzi o inspirowanie młodych ludzi do udziału w szeroko pojętej kulturze fizycznej, o sprawianie by nawyki sportowe były kształtowane przez dzieci i młodzież, by zdrowy tryb był ważnym elementem ich życia” – mówi wiceburmistrz Jasiński.

Tym razem wyniki turnieju mogą nieco zaskakiwać. Zwycięzcą okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich! Drugie miejsce przypadło Stadnickiej Woli, trzecie Szkole Podstawowej nr 1 z Końskich. Dalej plasowały się kolejno podstawówki: z Nieświnia, Dziebałtowa, Kazanowa, Pomykowa, Rogowa, Kopanin, a stawkę zamknęła szkoła z Modliszewic.

A kolejne takie emocje już za rok. Wtedy to Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw osiągnie pełnoletność!

Zdjęcia (Arek Góral):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *