REKLAMA

Konecki trener z olimpijskim złotem!

Od soboty cała sportowa Polska żyje złotym medalem olimpijskim mieszanej sztafety 4 x 400 metrów. Jednym z trenerów, którzy przygotowywali naszych lekkoatletów do medalowego startu jest wywodzący się z Końskich, ciągle związany z regionem, Marek Rożej. 

REKLAMA

Marek Rożej to indywidualny trener jednej z członkiń sztafety – Natalii Kaczmarek. Jest on także odpowiedzialny za polską sztafetę 4 x 400 metrów mężczyzn, a zatem wspólnie z trenerem sztafety kobiet (Aleksandrem Matusińskim) odpowiada za sztafetę mieszaną, która w sobotę sięgnęła po złoty medal olimpijski! –„Marek ma olimpijskie złoto, jesteśmy niezwykle dumni” – mówi nam Wiesław Rożej, mieszkaniec Końskich i ojciec znakomitego trenera.

REKLAMA

Marek Rożej mieszkał, uczył się i wychowywał w Końskich. Obecnie mieszka na Dolnym Śląsku. W Końskich wciąż mieszkają jego rodzice. Tata Wiesław to prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki, siostra Iwona uczy wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli, jego brat Damian był znakomicie zapowiadającym się piłkarzem Korony Kielce, ale jego rozwój zatrzymały kontuzje.

Podczas trwających Igrzysk Olimpijskich w Tokio przed trenerem Rożejem jeszcze wiele wyzwań. Jego podopieczna Joanna Linkiewicz już we wtorek pobiegnie w półfinale 400 m przez płotki. Natalia Kaczmarek, którą trenuje wystartuje indywidualnie na 400 m w nocy z wtorku na środę w eliminacjach.

Jednak największym wyzwaniem dla szkoleniowca jest męska sztafeta 4×400 m. Panowie pobiegną w eliminacjach w piątek po godzinie 13:00 polskiego czasu. Trzymamy mocno kciuki!

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Konecki trener z olimpijskim złotem!

  1. Pingback: Podopieczna trenera Rożeja z kolejnym medalem na Igrzyskach | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *