REKLAMA

To nie Prima Aprilis! Wjechał na fontannę na koneckim rynku! [zdjęcia]

Tuż przed rozpoczęciem Jarmarku Wielkanocnego w Końskich w sobotę 1 kwietnia doszło do niecodziennej sytuacji. Samochód dostawczy z przyczepą wjechał na fontannę, która wbudowana jest w powierzchnię rynku, nacisk pojazdu spowodował zapadnięcie się kostki, a auto ugrzęzło. Jak udało nam się ustalić zdarzenie nie wywołało jednak większych zniszczeń wodotrysku. Niebawem u nas relacja wideo i foto z pierwszego dnia jarmarku. 

REKLAMA

REKLAMA

Fontanna na rynku w Końskich utworzona została pod płytami tworzącymi nawierzchnię. Wodotryski wypompowują wodę więc niejako z ziemi, a fontannę odróżnia od reszty rynku kolor zastosowanych płyt, ich struktura i materiał wykonania. Jednocześnie pod „kostką” znajdują się mechanizmy, dzięki którym woda może być wypompowywana na powierzchnię, nie ma tam więc utwardzonej podbudowy takiej jak pod normalnymi płytami chodnikowymi.

W sobotę rano na miejsce jedna z lokalnych firm dostarczała scenę, na której miało toczyć się jarmarkowe życie, wydarzenia prowadzone przez konecki Dom Kultury. Scenę zdjęto z przyczepy, a kierowca chciał wykręcić i odjechać… problem w tym, że postanowił wykręcać przez fontannę. Najechał na nią i jedno z kół nagle się zapadło, a pojazd utknął.

Jak udało nam się ustalić na skutek tego zdarzenia ucierpiała tylko jedna plastikowa część wodotrysku, koszty naprawy mają być znikome.

REKLAMA

12 thoughts on “To nie Prima Aprilis! Wjechał na fontannę na koneckim rynku! [zdjęcia]

 1. M pisze:

  Dobrze, że cofając nie wjechał w pomnik Kościuszki 😂

 2. ZBŚ pisze:

  Zły omen dla Obratańskiego .

 3. ZBŚ pisze:

  zgubiona strzelba chciał memy o rynku ,to ma rzeczywistość.

 4. konecczanin. pisze:

  Bareja albo rządy pisu, jedno i drugie to wyśmienity żart

 5. zzz pisze:

  a gdzie były służby porządkowe typu straż miejska, policja i organizator imprezy ,skąd kierowca ma wiedzieć że tam jest fontanna ,

 6. Stachu pisze:

  Jakieś jaja sobie robią , jak za komuny spędzają swoich .Co impreza Ci sami .A te obskurne budy.

 7. Konecczanka pisze:

  Jaki rynek taka jego eksploatacja.

 8. Stachu pisze:

  Dobrze ,że kuń sie nie spłoszeł , byśta go wtedy szukali.

 9. Stachu pisze:

  Dejta se ju spokój z tym śmisznymi imprezami.

 10. tak pisze:

  Ze dwa lata potrwa naprawa fontanny ?

 11. […] nowej fontanny w Końskich. Przypomnijmy, że w prima aprillis wjechało na nią auto (o tym TUTAJ) i obiekt jeszcze przed oficjalnym otwarciem musiał zostać poddany naprawie. Teraz jednak […]

 12. […] 10. To nie prima aprilis! Wjechał na fontannę w Końskich i się zapadł – TKN24. […]

Dodaj komentarz