REKLAMA

Tony żywności dla tysiąca osób przyjechały do Końskich [wideo, zdjęcia]

Kilkadziesiąt ton żywności przyjechało dziś do Końskich, a rozdysponowana będzie ona dla tysiąca osób potrzebujących z terenu gminy Końskie. Za organizację całego przedsięwzięcia odpowiada Stowarzyszenie „Hojne Serca” z jego wiceprezesem Mateuszem Misztalem na czele. 

REKLAMA

Kilkadziesiąt ton żywności z Banku Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim przywieźli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej –„Stowarzyszenie jest realizatorem, organizatorem i koordynatorem pomocy. Bazujemy na danych, które przekazuje nam Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej natomiast stowarzyszenie autonomicznie realizuje te działania jako pomoc dla szerokorozumianej społeczności gminy Końskie” – mówi nam Mateusz Misztal, wiceprezes Stowarzyszenia „Hojne Serca”.

Przedstawiciele stowarzyszenia oraz wolontariusze przyjęli artykuły spożywcze od żołnierzy w Sali Bankietowej „u Motyla”. Jej gospodarz Mirosław Motyl użyczył swoje lokale z dobrego serca, wspierając tym samym działania dla potrzebujących mieszkańców gminy –„Żywność trafi do osób, które realizują kryterium dochodowe i inne przewidziane w przepisach o pomocy społecznej […] To jest część żywności, część już mała została rozdysponowana. Natomiast będziemy czekać na następne transportu wkrótce. Chcieliśmy by ta największa partia żywności dotarła do osób przed świętami, by zaspokoić ich potrzeby i jakoś wspomóc również w dobie pandemii, która niestety narasta” – dodaje Misztal.

REKLAMA

Przywiezioną partię artykułów rozładowywali żołnierze WOT razem z wolontariuszami. Teraz przedstawiciele stowarzyszenia muszą podzielić żywność na paczki dla poszczególnych osób. To żmudna praca i potrzebne są kolejne ręce do pomocy przy niej. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby się zaangażować w pomoc żywnością to może zgłosić się do stowarzyszenia: tel. 530 851 852 ; mail: [email protected].

Docelowo paczki otrzyma tysiąc osób z terenu gminy Końskie, to artykuły o dłuższym terminie przydatności do spożycia.

Stowarzyszenie Hojne Serca dziękuje za pomoc w dystrybucji żywności: Sali „u Motyla” z Mirosławem Motylem na czele za możliwość magazynowania żywności; zaangażowanym pracownikom i wolontariuszom oraz Czesławowi Misztalowi firma Mitrans za pomoc w rozładowaniu transportu.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Tony żywności dla tysiąca osób przyjechały do Końskich [wideo, zdjęcia]

  1. M...? pisze:

    Wojna? Klęska głodu?
    Czy populizm

  2. […] Kolejne 20 ton żywności rozdysponuje wśród mieszkańców gminy Końskie Stowarzyszenie Hojne Serca. O poprzednim transporcie dla potrzebujących informowaliśmy TUTAJ.  […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *