REKLAMA

Wideo: Obchody Święta Niepodległości w gminie Gowarczów

W gminie Gowarczów odbyły się  dziś obchody Święta Niepodległości. Złożono wieńce, zorganizowano przemarsz pocztów sztandarowych i strażaków oraz odprawiono mszę w intencji tych, którzy dla ojczyzny poświęcili życie.

REKLAMA

Uroczystość zaczęła się o godzinie 11.30 przemarszem pocztu sztandarowego i strażaków wraz ze zgromadzonymi spod bram cmentarza w Gowarczowie pod pomnik nieznanego żołnierza. Tam wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha wygłosił przemowę do zgromadzonych, a potem złożył przy pomniku biało-czerwony wieniec –„101. rocznica odzyskania niepodległości – piękne święto. Nasi przodkowie czekali na tę chwilę bardzo długo, jak wiemy – trzy rozbiory Polski. Doczekaliśmy się tej wolności i tę wolność musimy szanować i czcić. Właśnie w ten sposób wyrażamy nasz patriotyzm do naszej ojczyzny, będąc tu razem, oddając hołd poległym przodkom, którzy walczyli o wolność Polski” – przemawiał do zgromadzonych Stanisław Pacocha.

Następnie uczestnicy udali się do kościoła w Gowarczowie, gdzie odprawiono mszę za poległych w walce o niepodległość Polski. Finalna część obchodów odbyła się przy pomniku w Kamiennej Woli, gdzie również został złożony wieniec.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *