REKLAMA

Transmisje z nabożeństw wielkanocnych także z parafii MBNP w Końskich

tkn24.pl przygotowuje dla Państwa transmisje ze wszystkich wielkanocnych nabożeństw z Kolegiaty św. Mikołaja w Końskich (znajdziecie je TUTAJ), ale relacje na żywo z uroczystości przygotowuje także społeczność innej koneckiej parafii – Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Znajdziecie je na FB tej parafii – TUTAJ

REKLAMA

Poniżej ogłoszenia parafialne zamieszczone przez proboszcza parafii, która mieści się przy ulicy Robotniczej w Końskich ks. Tomasza Janickiego:

Najważniejszym czasem całego Roku Liturgicznego są trzy święte dni tzw. Triduum Paschalne, rozpoczynające się w Wielki czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Wielki Piątek jest jedynym dniem w roku, w którym nie ma Mszy Świętej. Jest natomiast Wielkopiątkowe nabożeństwo, na które składa się Droga Krzyżowa, rozważanie Męki Pańskiej, adoracja Krzyża i Komunia Świętą. Wielka Sobota to czas ciszy Grobu Pańskiego, czas Adoracji Chrystusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.

REKLAMA

Zawsze, najważniejsze w te dni są przeżycia duchowe. W tym roku jednak jest to szczególnie ważne gdy nie mamy możliwości uczestniczyć w liturgii bezpośrednio. Zapraszam więc wszystkich do przeżywania tych dni za pośrednictwem transmisji na naszej stronie facebook’owej. Transmisja będzie każdego dnia poczynając od Wielkiego czwartku. Adres strony z transmisjami: http://fb.com/parafiambnp/live

Liturgia Wielkiego Czwartku, Mszy Wieczerzy Pańskiej, rozpocznie się o g. 17:00. W tym roku nie ma Ciemnicy, czyli ołtarza adoracji. W Piątek Droga Krzyżowa rozpocznie się o g. 17:00, a po niej Nabożeństwo Wielkopiątkowe, zakończone wystawieniem Najświętszego Sakramentu w dekoracji Grobu Pańskiego. Tego dnia adoracja indywidualna do g. 20:00. W Wielką Sobotę przez cały dzień od rana, od g. 9:00 możliwość adoracji Pana Jezusa w Grobie. Koniecznie, niech każdy znajdzie trochę czasu na spotkanie z Panem Jezusem. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy jak zwykle o g. 20:00. Tę liturgię zakończy, zamiast procesji, błogosławieństwo Eucharystyczne całej parafii, z progu kościoła, na cztery trony świata.

Niestety nie ma również w tym roku poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Tzn. nie ma poświęcenia w kościele, ale może być w waszych domach. Na rozpoczęcie śniadania wielkanocnego po zgromadzeniu się przy stole, głowa rodziny odmówi specjalną modlitwę błogosławieństwa (znajdziecie ją wkrótce na naszej stronie). Każda chrześcijańska rodzina jest Kościołem Domowy, dlatego w tych niezwykłych czasach tym bardziej potrzeba by poczuć w każdej rodzinie tę więź z Chrystusem Kapłanem.

Natomiast w Niedzielę Zmartwychwstania oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą jak w każdą niedzielę tj. o g. 9:00, 11:00 i o 17:00. Transmisja Mszy św. będzie o g. 11:00.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *