REKLAMA

Triumf Przedszkola nr 2 w Końskich. Przed nimi finał wojewódzki [zdjęcia]

W środę 8 listopada na hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowarczowie odbyły się powiatowe eliminacje do III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. Zawody wygrało Przedszkole nr 2 w Końskich, które będzie reprezentować powiat w finale wojewódzkim.

REKLAMA

Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn z: Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Gowarczowie, Przedszkola nr 2 w Końskich, Oddziałów Przedszkolnych w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej, Przedszkola w Smykowie oraz Przedszkola Publicznego w Stąporkowie.

REKLAMA

Małych sportowców powitali wizytatorzy z Kuratorium Oświaty w Kielcach Andrzej Jakubiec i Paula Presman, wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha wraz z sekretarz Marzeną Dziewit oraz dyrektor szkoły w Gowarczowie Paweł Skowron.

Uczestnikami zawodów były dzieci między 4 a 6 rokiem życia. Powiatowe eliminacje obejmowały cztery konkurencje sportowe, takie jak: sztafeta, tor przeszkód, skok w dal i rzut woreczkiem do celu. Po podliczeniu zdobytych punktów na podium stanęła drużyna Przedszkola nr 2 w Końskich (36 pkt), która będzie reprezentowała nasz powiat w finale wojewódzkim 29 listopada. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z Gowarczowa (30 pkt) i kolejno z Rudy Malenieckiej, Stąporkowa i Smykowa.

Wszyscy młodzi uczestnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami i upominkami. Młodych sportowców do wesołej rywalizacji zagrzewali nie tylko rodzice i goście zasiadający na widowni, ale też wielkie maskotki. Przedsięwzięcie zorganizowali pracownicy i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Gowarczowie ze wsparciem technicznym Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Gowarczowie.

Zdjęcia (UG w Gowarczowie):

REKLAMA

Comments are closed.