REKLAMA

Trwa budowa drogi gminnej w Nowym Kazanowie [zdjęcia]

Kończy się budowa drogi łączącej drogę krajową 42 z Zaborczem w Nowym Kazanowie. Odcinek jest jednym z dziesięciu realizowanych w gminie Końskie dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych na 2019 rok. Termin wykonania drogi przypada na listopad, jednak dzięki łagodnej zimie prace trwają przez cały czas. 

REKLAMA

Droga powstająca w Nowym Kazanowie ma mieć niemal 1500 metrów długości i 5 metrów szerokości. Zakres prac obejmuje również m. in. utworzenie pobocza gruntowego, wycinkę drzew, karczowanie, zrobienie zjazdów na posesje. Najkorzystniejszą ofertę – około miliona i 280 tysięcy złotych – zaproponowało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe KAMI z siedzibą w Warszawie. Przypominamy, że duża część pieniędzy przeznaczonych na budowę drogi pochodzi z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych – aż 60%, czyli prawie 770 tysięcy złotych.

REKLAMA

Z dziesięciu zadań, które gmina Końskie realizuje w ramach funduszu niektóre są już wykonane, a inne w trakcie intensywnych prac. To przede wszystkim dzięki pogodzie, która wyjątkowo sprzyja drogowcom.

Zdjęcia (UMiG Końskie):

REKLAMA

One thought on “Trwa budowa drogi gminnej w Nowym Kazanowie [zdjęcia]

  1. Nie jeżdżę tą drogą. Jak ktoś chce zobaczyć jak wykonuje się w dobrej jakości drogi to niech zobaczy wyremontowaną drogę krajową nr 42 od Końskich do Kazanowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *