REKLAMA

Trwa budowa mostów na drodze 728. Utrudnienia do listopada [wideo, zdjęcia]

Na drodze wojewódzkiej 728 w miejscowościach Kornica oraz Morzywół powstaną nowe mosty. Stare nie nadają się już do użytku ani remontu. Wiąże się to z objazdami, które potrwają, jak udało nam się ustalić, prawdopodobnie nawet do listopada.

REKLAMA

„Są dwa obiekty mostowe robione w ramach posiadanego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Polega to na tym, że ekspertyzy wykazały, że obiekty które są nie nadają się do wzmocnienia, w związku z tym są wyburzane i powstaną nowe obiekty. Realizacja jest przewidziana do końca tego roku […] Trzeba się spodziewać, że gdzieś do listopada takie utrudnienia będą – mówił nam Karol Rożek, Zastępca Dyrektora ds. Przygotowania i Realizacji Inwestycji Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

Pierwszy z mostów znajduje się w miejscowości Kornica na odcinku między Końskimi a Baryczą. Przepływa pod nim rzeka Młynkowska. Już od jakiegoś czasu pojazdy mogą tam poruszać się wyłącznie jednym pasem. Inwestycja opiewa na ponad 4,5 miliona złotych i realizuje ją firma SALTOR.

REKLAMA

Niebawem możemy spodziewać się również utrudnień na drodze wojewódzkiej 728 w miejscowości Morzywół, gdzie rozpocznie się budowa nowego mostu nad rzeką Drzewiczką. Koszt inwestycji to ponad 7 milionów 270 tysięcy złotych. Wykonania zadania podjęła się firma KAMI.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Trwa budowa mostów na drodze 728. Utrudnienia do listopada [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Przebudowa DW 728 na odcinku Końskie - Gowarczów | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *