REKLAMA

Trwa policyjna akcja Bezpieczny Weekend

Świętokrzyscy policjanci w weekend od 31 sierpnia do 2 września 2018 roku przeprowadzają działania na drogach województwa pod nazwą „ Bezpieczny Weekend”. Ich głównym celem jest zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Możemy spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Ostatni wakacyjny weekend to czas powrotów z wypoczynku. Mundurowi będą zdecydowanie reagować na wszelkie symptomy wskazujące na kierowanie pojazdami przez osoby pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Będą również podejmować interwencie wobec kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość oraz podejmują nieprawidłowe manewry wyprzedzania.

Działania „Bezpieczny weekend” rozpoczęły się w piątek 31 sierpnia od godziny 06:00 i potrwają do niedzieli do godziny 24:00. Kierujący mogą w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na ulicach całego województwa. Policjanci będą zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach tj. m.in.: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików. Policjanci drogówki będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *