REKLAMA

Trwa rekrutacja przedszkolaków do unijnego projektu. Jeszcze tydzień na zapisy

Gmina Fałków realizuje projekt pn. „Fałkowskie przedszkolaki to super dzieciaki!”, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. W jego ramach 45 dzieci z terenu gminy objętych zostanie specjalnym programem finansowanym ze środków unijnych. Do wtorku 11 sierpnia trwa rekrutacja!

REKLAMA

Utworzone zostaną trzy grupy przedszkolne w istniejących punktach przedszkolnych, w tym dwie zlokalizowane w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Kultury w Fałkowie (ul. Spacerowa 1) oraz jedna w Publicznej Szkole Podstawowej w Czermnie (ul. Kościelna 76).

REKLAMA

Projekt skierowany jest do 45 dzieci w wieku przedszkolnym z terenu Gminy Fałków, w tym do 19 dziewczynek i 26 chłopców. Wspiera dzieci nie mające możliwości wczesnej edukacji. Projektodawca przygotowany jest na przyjęcie dzieci z niepełnosprawnościami.

Projekt obejmuje:

– 40 godzin tygodniowo zajęć edukacyjnych dla dzieci (od poniedziałku do piątku po 8 godzin dziennie),
– zajęcia z rytmiki – muzyczno-ruchowe (po 4 godziny w miesiącu),
– opiekę logopedy i psychologa (po 6 godzin w miesiącu),
– wycieczki / imprezy okolicznościowe,
– całodzienne wyżywienie,
– materiały plastyczne i techniczne oraz podręczniki do zajęć przedszkolnych.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne! Rodzice pokrywają jedynie koszty ubezpieczenia dziecka.

Rekrutacja do projektu trwa od jeszcze przez tydzień – do 11 sierpnia. Odbywa się ona w oparciu o zasadę powszechnej dostępności i równości szans.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w Urzędzie Gminy, w Punktach Przedszkolnych w Fałkowie i w Czermnie, u sołtysa w każdym sołectwie oraz w Biurze Projektu, a także w formie elektronicznej do pobrania TUTAJ.

Wypełnione formularze należy składać osobiście w Biurze Projektu lub w sekretariacie Urzędu Gminy od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.00, lub pocztą na adres Urzędu Gminy – ul. Zamkowa 1A, 26-260 Fałków (decyduje data wpływu).

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *