REKLAMA

Trwa remont remizy OSP Ruda Maleniecka [wideo, zdjęcia]

W Rudzie Malenieckiej trwa gruntowna termomodernizacja budynku użyteczności publicznej, w którym mieści się remiza tamtejszej jednostki OSP. Obiekt jest w trakcie przebudowy i rozbudowy, a wkrótce zostanie przystosowany i zaopatrzony tak, by służyć mieszkańcom gminy.

REKLAMA

Zakres prac remontu budynku użyteczności publicznej obejmuje prace rozbiórkowe, wymianę konstrukcji dachu, rynien, okien, grzejników, pieca, elektryki, malowanie pomieszczeń, ocieplenie budynku i montaż piorunochronu.

Koszt przebudowy to 445 tysięcy złotych, z czego 45% pochodzi z dofinansowania ze środków unijnych. Prace wykonuje firma Ma-Mar. Remont ma zostać zakończony do końca października.

REKLAMA

Po zakończeniu prac gmina planuje doposażyć i zagospodarować budynek tak, by służył on w dużej mierze wszystkim mieszkańcom gminy. Na dobudowanym piętrze będzie się mieścić archiwum, pomieszczenie socjalne, toalety oraz czytelnia. Na parterze natomiast ma się znajdować pomieszczenie biblioteki, sala komputerowa oraz kotłownia. Szacowana wartość kompletnej przebudowy, a następnie doposażenia obiektu to ponad milion złotych, z czego niemal 470 tysięcy to unijna dotacja.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *