REKLAMA

Trwa remont zachodniego skrzydła Pałacu Tarnowskich. Zobaczcie postęp prac [zdjęcia]

Prace nad termomodernizacją zachodniego skrzydła Pałacu Tarnowskich w pierwszej kolejności objęły pomieszczenia biblioteki. Rozebrane stropy, skute tynki, odsłonięte detale architektoniczne czy też żeliwne schody widoczne są w całej, surowej okazałości. Galerię zdjęć znajdziecie na dole artykułu.

REKLAMA

Przypominamy, że zachodnie skrzydło przejdzie kompletny remont. Zakres prac w przypadku tego projektu jest olbrzymi, o czym jakiś czas temu opowiedział nam burmistrz Końskich Krzysztof Obratański –„Przebudowa będzie miała charakter kompleksowy. Zaczynając od przebudowy dachu przez wszystkie sieci – elektryczną, energetyczną, wodociągową, kanalizacyjną – aż do podłóg, które będą wymienione. Pojawią się posadzki, pojawią się nowe instalacje grzewcze, elektryczne, oświetleniowe. To wszystko w ramach projektu, który przewidywał, że z jednej strony to zapewni trwałość na dziesięciolecia, a z drugiej strony będzie elementem usprawniającym pod względem energetycznym korzystania z tego budynku” – tłumaczył nam burmistrz Obratański.

REKLAMA

Cała przebudowa będzie kosztować przeszło 11 milionów 320 tysięcy złotych. Jest ona częściowo dofinansowana z budżetu województwa świętokrzyskiego. Gmina liczy, ze dzięki termomodernizacji budynek stanie się oszczędniejszy.

Zdjęcia (UMiG Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *