REKLAMA

Trwa 'Wakacyjny Klub Dziecka’. W Końskich i w Maleńcu! [wideo, zdjęcia]

Około 30 uczestników bierze udział w II turnusie Wakacyjnego Klubu Dziecka, który organizuje Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. Tegoroczny klub to w dużej mierze wizyty w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu. 

REKLAMA

„Turnus trwa od poniedziałku do piątku. W poniedziałek dzieciaki pojechały do Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu, gdzie zwiedzały muzeum z przewodnikiem, w którego rolę wcielił się dyrektor Maciej Chłopek. Oglądały największe w Polsce wciąż działające koło wodne, urządzenia, patrzyły jak wyrabiało się dawniej gwoździe, czy szpadle, łopaty”  – opowiada nam Marzena Kądziela, wicedyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

My z kamerą uczestników turnusu odwiedziliśmy we wtorek w jednostce kultury, podczas pracy z instruktorami –„Dzisiaj zajęcia są w Domu Kultury. Dzieci podzielone są  a trzy grupy: pierwsza lepi z gliny, druga bierze udział w karaoke i bardzo jej się to podoba, a trzecia rysuje obrazki z wakacji”  – mówi Kądziela.

REKLAMA

W środę i czwartek  dzieci powrócą do Maleńca. Poznawać będą tam stare zawody takie choćby jak  bartnictwo, dziekciarstwo, czy potażnictwo.

Zarówno wycieczki do malenieckiego muzeum, jak i zajęcia na miejscu bardzo podobają się dzieciakom z naszego regionu:

„Jestem na Klubie Dziecka. Brałem udział w zajęciach ceramicznych, w innych póki co nie. W Maleńcu bardzo mi się podobało, patrzyliśmy jak się ostrzy łopaty i jak działały stare techniki” – opowiada Marcel.

„Biorę udział we wszystkich zajęciach: plastycznych, lepieniu gliny, śpiewu. Najlepsze było lepienie z gliny. Bardzo lubię lepić z gliny” – mówi Marika.

„Biorę udział w zajęciach plastycznych, w sumie prawie we wszystkich. Najbardziej podobały mi się plastyczne, gdzie malowaliśmy, robiliśmy prace.  Za chwilę zajęcia ceramiczne i zrobię kubek. W Maleńcu wczoraj było dosyć fajnie, pan pokazywał nam koła i stare rzeczy, które można wyprodukować z metalu” – opowiada Iga.

II turnus zakończą gry i zabawy w Parku Miejskim w piątek. Przypomnijmy, że w lipcu grupa innych około 30 dzieci wzięła udział w I turnusie Wakacyjnego Klubu Dziecka.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *