REKLAMA

Trwają Dni Końskich 2019! [fotorelacja]

Od godziny 16:00 w Parku Miejskim w Końskich trwa sobotni festyn zorganizowany z okazji Dni Końskich. Jego zwieńczeniem będzie koncert Dawida Kwiatkowskiego o godzinie 20:15. Zobaczcie zdjęcia z pierwszej części imprezy. 

REKLAMA

Wydarzenie ze sceny prowadzą Anna Wiaderna – pracownik Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich oraz dziennikarz radiowy Paweł Solarz. O 16:00 na scenie zaczęli prezentować się nasi lokalni artyści związani z MGDK oraz muzycy z miast partnerskich: Oroszlan na Węgrzech, Sali na Słowacji oraz Mohylewa Podolskiego na Ukrainie.

REKLAMA

O 17:00 burmistrz Końskich Krzysztof Obratański dokonał oficjalnego otwarcia święta gminy. Towarzyszyli mu inni samorządowcy oraz goście z miast partnerskich. Obecni byli między innymi: senator Jacek Włosowicz, przedstawiciel wojewody świętokrzyskiego Wiktor Kowalski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, starosta konecki Grzegorz Piec wraz z członkiem Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosławem Staciwą, nasi wiceburmistrzowie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński oraz politycy ze wspomnianych miast partnerskich.

Temu co dzieje się na scenie towarzyszą też atrakcje rozlokowane w Parku Miejskim. Jest więc zapowiadana strefa Food Trucków z pachnącymi szaszłykami, burgerami, czy goframi. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszą się atrakcje rozstawione w wesołym miasteczku. Na placu zwiedzać można także ciekawe stoiska firm czy klubów sportowych. Przez cały czas można też wspierać zbiórkę finansową na rzecz Sebastiana Makowskiego – niepełnosprawnego konecczanina, który walczy o budowę domu bez barier, który choćby w małym stopniu powoli mu się usamodzielnić. Na festynowym placu znajdziemy wolontariuszy z identyfikatorami i specjalną puszką.

W Bibliotece Publicznej w Końskich o godzinie 17:30 miała miejsce inauguracja wystawy koneckiej artystki Elżbiety Musiał pt.”W stronę grafiki”. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Około 18:00 sceną zawładnęła folkowa grupa Sal’an ze Słowacji oraz rockowy zespół The False z Węgier. O 19:00 zagrają laureaci muzycznego show radiowej „Trójki”, czyli konecki band Hash Cookie. Tuż przed 20:00 zaprezentowana zostanie drużyna KSSPR Końskie, a o 20:15 koncert rozpocznie gwiazda dnia, czyli uwielbiany przez nastolatków Dawid Kwatkowski. Warto dodać, że już od wczesnych godzin porannych w Końskich na swojego idola czeka spora grupa fanów, którzy przyjechali do nas z całej Polski! Relacje wideo i zdjęciowe z Dni Końskich na bieżąco będą mogli Państwo znaleźć w tkn24.pl. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *