REKLAMA

Trwają ferie z CKiAL w Gowarczowie [wideo, zdjęcia]

Dwa tygodnie zajęć artystycznych, gier, zabaw i dodatkowych aktywności dla najmłodszych mieszkańców gminy Gowarczów przygotowało tamtejsze Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. W poniedziałek rozpoczęły się „Ferie z CKiAL” pod hasłem „Odkrywamy w sobie talent”. 

REKLAMA

„Tegoroczne ferie cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, dlatego postanowiliśmy działać systemem trójkowym, który pozwolił nam przyjąć większą liczbę uczestników. I tak we wtorek, środę i czwartek mamy zajęcia stałe dla trzech grup i one się składają z dziesięciu osób. Dzielimy się na trzy pracownie –  po godzinie w pracowni plastyczno-animacyjnej, teatralnej i muzycznej. Chodzi też o to, by miały taką namiastkę co można robić w Domu Kultury. Środę poświęciliśmy dla dzieci od 4 do 7 roku życia, bo też było zainteresowanie i dla nich też pracownia plastyczna na dwie godziny po południu się otwiera i będą mogły poszaleć mocno kreatywnie. W piątki i soboty mamy zajęcia otwarte, każdy może przyjść i to będą zajęcia z grami i filmami” – opowiada nam Małgorzata Żurawska z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie.

REKLAMA

Podczas naszej wizyty dzieci uczestniczyły w zajęciach z komunikacji –„Będziemy chcieli się zagłębić w tajniki komunikacji. Sprawdzamy, czy cywilizacja wraca do emotikonek i będziemy się porozumiewali za pomocą coraz to mniejszej ilości słów. Przed nimi jest wyzwanie – z czterech słów mają stworzyć scenkę, w której będą się tymi słowami starali skomunikować z osobą po przeciwnej stronie. Pojawią się też zagadnienia z improwizacji, omawiamy tajniki budowania więzi niewidzialnej pomiędzy aktorem, a widownią” – mówi Żurawska.

A co skłoniło najmłodszych do wzięcia udziału w zajęciach i odkrywania w sobie talentów?

„Biorę udział, bo mi się nudziło w domu. Uczęszczam na zajęcia teatralne, muzyczne i będą też plastyczne po godzinie w różnych salach. Myślę, że najbardziej lubię zajęcia muzyczne, lubię muzykę i kiedyś grałem tutaj na pianinie i chciałem sobie to przypomnieć” – opowiada Ksawery.

„Co roku biorę udział, staram się, jest fajnie, czasem się śmieję” – mówi Natalia.

„Mama mi zaproponowała, myślę, że będzie fajnie i dlatego się zapisałam. Najbardziej interesuje mnie plastyka, od dawna lubię rysować i chciałam się zapisać też wcześniej. Tutaj na zajęciach jestem pierwszy raz i jest fajnie” – mówi Paula.

Przypominamy, że na otwarte piątkowe i sobotnie zajęcia w CKiAL można przychodzić bez wcześniejszych zapisów, gowarczowski dom kultury przyjmie każdego chętnego.

REKLAMA

One thought on “Trwają ferie z CKiAL w Gowarczowie [wideo, zdjęcia]

  1. […] Z oferty tegorocznych ferii z CKiAL skorzystało blisko 50 dzieci. Pod okiem instruktorów uczestnicy mogli doskonalić swoje umiejętności na warsztatach muzycznych, teatralnych czy plastycznych. Odbyły się również spotkania z planszówkami, wieczory filmowe, spacer fotograficzny, a dla najmłodszych spotkanie ze sztuką w formie zabawy.  Więcej o samych zajęciach opowiedziała nam Małgorzata Żurawska z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie w materiale wideo – TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *