REKLAMA

Trwają Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej. W niedzielę finał [wideo, foto]

Od niedzieli trwają Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Za nami już wiele wydarzeń, ale te najważniejsze wciąż przed nami. Przypomnijmy, że w niedzielę 24 czerwca na placu obok kościoła przy ulicy Robotniczej odbędzie się wielki familijny piknik z loterią fantową. Muzyczną gwiazdą wydarzenia będzie zespół Exodus 15. 

REKLAMA

Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowane przez Rycerzy Kolumba działających przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy to działania łączące różne aktywności związane z kulturą chrześcijańską. To także forma integracji mieszkańców Końskich i okolic, parafian z MBNP, parafii Świętego Mikołaja oraz Chrystusa Odkupiciela.

Całe wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta. W poniedziałek odbył się rajd pieszy, który zakończono ogniskiem. We wtorek organizatorzy przygotowali specjalną formę aktywności – archery tag, czyli zabawy i gry ze specjalnymi łukami. 

REKLAMA

W środę uczestnicy KDKCH wybrali się na rajd rowerowy do Sanktuarium w Węgrzynie.  Na czwartek na placu przy kościele przy ulicy Robotniczej zaplanowano patriotyczne ognisko. W sobotę w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości przy ulicy Staszica odbędą się naukowe wykłady, a prelegentami będą Krzysztof Obratański – samorządowiec, Marian Wikiera – historyk i Przemysław Marczyński – redaktor naczelny miesięcznika Mój MAC Magazyn.

I w końcu na finał obędzie się wielki rodzinny festyn. Podczas pikniku cały czas prowadzona będzie loteria i zbiórka finansowa. Każdy los będzie zwycięski, a główną nagrodą ma być rower. Wpłacając symboliczne kwoty będzie można między innymi spróbować specjałów z grilla, słodkich ciast, przewieźć się bryczką lub motocyklami. Na zakończenie koncert da znana religijna grupa Exodus 15.

REKLAMA

Comments are closed.