REKLAMA

Trwają odmienione Wakacje z Domem Kultury [wideo, zdjęcia]

Radość widać na twarzach dzieci, które uczestniczą w zajęciach zorganizowanych przy okazji „Wakacji z Domem Kultury” w Końskich. Tym razem cykl letnich spotkań przybrał nieco inną formę.

REKLAMA

„W tym roku odeszliśmy od praktykowanych w poprzednich latach form. To znaczy nie mamy takich grup kompletnych. Nie staramy się zbierać 25-30 osobowych grup dzieci. Po prostu zajęcia, które prowadzimy są otwarte i każdego dnia dziecko w zależności od tego z czego chciałoby skorzystać może po prostu do nas przyjść.” – powiedział nam Dariusz Ogłoza, wicedyrektor Domu Kultury w Końskich.

REKLAMA

I turnus zorganizowano od 11 lipca do 21 lipca, a zajęcia trwają od godziny 10 do 12.  Udział bierze w nim codziennie przynajmniej kilkadziesiąt dzieciaków. W zależności od dnia biorą one udział w różnych warsztatach tematycznych: grach i zabawach z Anima Friends, warsztatach tanecznych, teatralnych, muzycznych, wokalnych oraz plastycznych. Z kamerą odwiedziliśmy zajęcia z tańca, a także z teatru. Te drugie poza rozrywką mają najmłodszym przekazać też dodatkowe wartości. – „Przede wszystkim na tym, żeby pokazać dzieciom, że teatr nie musi być nudny. Teatr może być ciekawy, można się nim bawić, można się pośmiać. Może być przyjemnie nie tylko oglądanie, ale też gra. Ona każdego przeraża, ale tu chodzi o to by sobie z tym stresem poradzić, żeby wyjść i zagrać najlepiej jak się potrafi. Dzisiaj ćwiczyliśmy troszkę głos, ćwiczyliśmy ciało, pantomimę i myślę, że im się podobało.” – tłumaczyła nam Ewa Sorbian, instruktor teatralny

Wakacje z Domem Kultury 05

A jak czas spędzony w Domu Kultury oceniają same dzieciaki? Oczywiście jak najbardziej pozytywnie! – „Np. tańczyliśmy, bawiliśmy się w aktorów i się przebieraliśmy, ale też robiliśmy takie coś jakby na agrafce ze swoimi imionami. To były przypinki i robiliśmy je w poniedziałek. A we wtorek tańczyliśmy.” – mówili uczestnicy Wakacji z Domem Kultury.

Uwaga! Wciąż można dołączać do „Wakacji z Domem Kultury”. Wystarczy tylko wybrać zajęcia, w których dziecko chciałoby uczestniczyć i przyprowadzić je do budynku przy ulicy Mieszka I-go. – „Oczywiście bez żadnego problemu. Proszę przyjść, przyprowadzić dziecko, wybrać zajęcia i warsztaty, które interesują dziecko i chciałoby ono przyjść. Nie ma z tym żadnego problemu.” – zaprasza wicedyrektor Ogłoza.

Listę zajęć znajdą Państwo na plakacie zamieszczonych poniżej. Można dołączać do trwającego I turnusu, ale i na II turnus, który zaplanowano między 1 a 5 sierpnia.

wakacje z dk

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *