REKLAMA

Trwają Światowe Dni Młodzieży na ziemi koneckiej! [wideo, zdjęcia]

W środę w Końskich witano grupę 24 pielgrzymów z Ukrainy. Był przemarsz przez miasto w kolorowych strojach oraz śpiewanie radosnych piosenek. W czwartek i piątek na naszych gości czekały kolejne atrakcje. 

REKLAMA

Wczoraj o godzinie 8.00 wolontariusze wraz z pielgrzymami z Ukrainy udali się na wycieczkę po Świętokrzyskim. Odwiedzili m.in: Chęciny – zamek królewski, Kielce – pałac biskupów Krakowski, Wąchock, w którym odbyła się msza święta w trzech językach (polski, angielski, ukraiński), a także Stąporków gdzie Pani burmistrz Dorota Łukomska ugościła wszystkich przepyszną zalewajką. W materiale wideo mogą Państwo zobaczyć wspólne śpiewy podczas mszy w Wąchocku.

Dziś o godzinie 8:30 rozpoczęła się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej – w niej uczestniczy także ponad 60 przyjezdnych z Republiki Południowej Afryki. W Czarnej dla wszystkich wystąpi grupa teatralna z parafii w Lipie, a o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich na Festiwal Narodów do Parku Miejskiego im.Tarnowskich w Końskich. Tam prezentować będą się konecczanie, a także nasi goście z RPA i Ukrainy.

REKLAMA

Zdjęcia:

ŚDM Końskie 2016 (9)

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *